پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

ایتالیا ۲ بلژیک ۰ / آسمان یورو لاجوردی شد.

ایتالیا بلژیک-X تیم ملی فوتبال ایتالیا X ده روسی X بوفون X بلژیک X ادن هازارد X مروانه فلینی X کوین دی بروین X ایتالیا بلژیک X برنامه گروه پنج یورو 2016 X 14 ستاره X 14setare.com X یورو X یورو 2016 فرانسه X جام ملتهای اروپا X Euro 2016 France X Eurocopa 2016 Francia X تصاویر یورو 2016 X ایتالیا 2 بلژیک 0 X نتایج بازیهای دیشب یورو 2016-عکس یورو

تیم فوتبال ایتالیا در نخستین بازی خود در چارچوب رقابتهای یورو ۲۰۱۶ به یک پیروزی دو بر صفر مقابل بلژیک که به عنوان یکی از مدعیان نام برده میشود، دست پیدا کرد..

به گزارش “۱۴ ستاره“، شاگردان آنتونیو کونته در اولین دیدارشان در رقابت های یورو ۲۰۱۶، با ارائه نمایشی حساب شده در مقابل تیم قدرتمند بلژیک توانستند ۲-۰ به پیروزی برسند و به سه امتیاز حساس این دیدار دست پیدا کنند.

تیم فوتبال ایتالیا در نخستین بازی خود در چارچوب رقابتهای یورو ۲۰۱۶ به یک پیروزی دو بر صفر مقابل بلژیک که به عنوان یکی از مدعیان نام برده میشود، دست پیدا کرد.

عکس/ خوشحالی پیروزی به سبک بوفون

 

گزارش خلاصه بازی ایتالیا بلژیک :

برای ایتالیا در این دیدار که در ورزشگاه «لومی یرس» برگزار شد «امانوئل جیاکرینی» در دقیقه ۳۲ و «گرازیانو پله» در سومین دقیقه وقت های تلف شده گلزنی کردند.

ایتالیا در حالی به مصاف بلژیک پرستاره رفت که وراتی و مارکیزیو دو ستاره میانی خود را پیش از آغاز رقابت‌ ها از دست داده بود.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد ‏شود، سپری شد.‏ در دقیقه ۱۱ بود که بلژیکی ها اولین موقعیت بازی را ایجاد کردند اما واکنش خوب بوفون، دروازه ‏آتزوری را نجات داد.‏

روند بازی به همان شکل ادامه داشت و حتی کمی از ضرب آهنگ بازی کاسته شد اما در دقیقه ۲۳، شوت ‏از راه دور ناینگولان، یخ بازی را شکست؛ هرچند باز هم بوفون اجازه باز شدن دروازه اش را نداد.‏ در ادامه بلژیکی ها کمی توپ و میدان را در دست گرفتند اما این ایتالیا بود که سرانجام در دقیقه ۳۲ به ‏گل رسید.‏

یک پاس بلند و دقیق از لئوناردو بونوچی، پشت مدافعان بلژیک به جاکرینی رسید و او هم بعد از یک ‏مهار عالی، با ضربه ای دقیق، کورتوا را مغلوب کرد.‏

بعد از این گل بازیکنان بلژیک در تلاش بودند تا خیلی زود کار را به تساوی بکشند اما این ایتالیا بود که ‏می توانست توسط گرازیانو پله به گل برسد ولی ضربه سر او توسط کورتوا دفع شد.‏

دقایق پایانی نیمه اول با تلاش شاگردان مارک ویلموتس برای رسیدن به گل تساوی دنبال شد اما در نهایت ‏این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.‏

نیمه دوم را ایتالیا بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی یکی دو موقعیت خوب داشتند که با واکنش های ‏خوب کورتوا از دست رفت.‏

هرچه از زمان بازی در نیمه دوم سپری میشد، بازیکنان بلژیک بیشتر بر بازی مسلط میشدند اما تلاش ‏آنها برای رسیدن به دروازه بوفون نتیجه ای نداشت. در مقابل بازیکنان ایتالیا به دنبال رسیدن به گل دوم ‏روی ضد حملات بودند و این اتفاق در نهایت در آخرین ثانیه های بازی رخ داد.‏

روی یک حرکت هماهنگ از بازیکنان آتزوری، کاندروا توپ را به دهانه دروازه بلژیک فرستاد و ‏گرازیانو پله با یک ضربه والی، دروازه بلژیک را باز کرد تا بازی با پیروزی ۲-۰ ایتالیا به پایان برسد.‏

گزارش دقایق حساس مسابقه بلژیک ایتالیا

اولین خطر جدی را ایتالیا روی دروازه بلژیک در دقیقه ۳ بازی به وسیله آلدرویلد بوجود آورد اما کورتوا دروازه ‌بان بلژیک بهتر عمل کرد و توپ را از آن خود کرد.

بلژیک در ادامه بازی بهتری را از خود به نمایش گذاشت و در دقیقه ۱۱ بازی به وسیله ناینگولان ستاره رمی‌ ها دروازه ایتالیا را تهدید کرد. اما بوفون با واکنشی زیبا توپ را دفع کرد.

بازی در ادامه درگیرانه و سرد ادامه داشت و تا دقیقه ۲۲ بازی توپ بیشتر در میانه زمین بود و موقعیت چندانی برای آتزوری یا بلژیک مهیا نشد.

بازی در میانه زمین بدون تب و تاب در جریان بود که ناینگولان بار دیگر از پشت محوطه جریمه شوت سنگینی را به طرف دروازه بوفون روانه کرد اما در چارچوب نبود.

ایتالیا در ادامه فشارهای خود را زیاد کرد و توانست به وسیله جاکرینی چند توپ خوب را روی دروازه کورتوا فرستاد اما مهاجم ایتالیا قدر موقعیت را نداست.

آتزوری در ادامه در دقیقه ۲۸ بازی بوسیله پله یک موقعیت خوب را از دست داد.

ایتالیا دقایقی بود که فشارهای خود را بیشتر کرده بود و در دقیقه ۳۲ بازی دروسی از میانه زمین پاسی طلایی را برای جاکرینی فرستاد و او قدر این موقعیت را دانست و با زیبایی تمام دروازه بلژیک را باز کرد.

آتزوری با گلزنی جانی دوباره گرفت و حملات خود را بیشتر کرد و در دقیقه ۳۵ بازی به وسیله جاکه رینی شوت سرکشی را به دروازه بلژیک زد ولی کورتوا این بار نیز توپ را بسیار عالی دفع کرد.

ایتالیا دست بردار نبود و فشار خود را بیشتر و بیشتر میکرد تا جایی که به وسیله پله نزدیک بود گل دوم را به ثمر برساند ولی توپ با سایش به دروازه بلژیک به بیرون رفت.

بلژیک برای جبران گل خورده خود کمی به خودش آمد و حملات خود را روی دروازه ایتالیا بیشتر کرد و در دقیقه ۳۸ بازی و به وسیله ویتسل دروازه آتزوری را تهدید کرد.

بلژیک در دقیقه ۴۱ بازی به وسیله لوکاکو موقعیت خوبی داشت ولی قدر این موقعیت را ندانست.

نیمه دوم این دیدار با جذابیت و هیجان بیشتری آغاز شد و در همان دقایق ابتدایی بازی فرصت خوبی برای کاندروا به وجود آمد ولی قدر این موقعیت را نداشت و خوب استفاده نکرد.

اما بلژیک در دقیقه ۴۸ بازی به خودش آمد و با یک ضد حمله آتزوری را غافلگیر کرد و لوکاکو یک موقعیت تک به تک با بوفون داشت ولی نتوانست بازی را به تساوی بکشاند و ضربه چیت او با سایش یه تیرک افقی آتزوری به بیرون رفت.

پیروزی با ارزش ایتالیا مقابل بلژیک

در دقیقه ۵۸ بازی کونته دارمیان را بیرون کشید و به جای یک بازیکن جوان و جویای نام دیگر به نام دیشیلیو به میدان آمد.

در مقابل سرمربی بلژیک ناینگولان را در دقیقه ۶۲ بازی بیرون آورد و مرتنس را به میدان آورد.

ایتالیا در ادامه حملات خود را بیشتر و بیشتر میکرد اما ترس از این را داشت که ضد حملات بلژیک دروازه بوفون را به خطر بیندازد.

بلژیک به دنبال زدن گل تساوی بود و به وسیله هازارد چندین موقعیت داشت ولی بونوچی و کیلینی دو مدافع تنومند آتزوری مانند دیوارهای مستحکم جلوی مهاجمان بلژیک عمل میکردند.

بازی در دقیقه ۷۰ بازی تا حدودی از تب و تاپ افتاده بود و توپ فقط در میانه زمین می‌ چرخید و موقعیت چندانی برای دو تیم نبود.

سرمربی بلژیک دومین تعویض خود را در دقیقه ۷۳ انجام داد و لوکاکو مهاجم اول خود را بیرون آورد و به جای او اوریگی مهاجم جوان لیورپول را به زمین بازی آورد.

آتزوری در دقیقه ۷۴ به وسیله جاکرینی زننده گل اول خود داشت ولی این بار توپ روی پا او خوب جفت و جور نشد و توپ به پای مدافع بلژیک خورد و به بیرون رفت.

بلژیک یک ضد حمله بسیار خوب روی دروازه ایتالیا در حال طراحی بود که ادر مانع حرکت هازارد شد و کارت زرد دریافت کرد. کونته بلافاصله ادر را از زمین بازی خارج کرد و به جای او چیرو ایموبیله را میدان آورد.

پیروزی با ارزش ایتالیا مقابل بلژیک

کونته سومین تعویضش را نیز در دقیقه ۷۸ بازی انجام داد و دروسی باتجربه را بیرون آورد و تیاگو تازه نفس را به میدان آورد.

بلژیک در دقایق پایانی فشار خود را روی دروازه ایتالیا بیشتر کرد و دی برون یک موقعیت بسیار عالی را برای اوریگی بازیکن تازه به میدان آمده مهیا کرد ولی او قدر این موقعیت را ندانست.

در ادامه ایتالیا یک ضد حمله خوب داشت و ایموبیله یک شوت استثنایی به دروازه بلژیک زد ولی با واکنش تماشایی کورتوا توپ او به کرنر رفت.

بلژیک در دقیقه ۸۸ بازی یک موقعیت بسیار خوب داشت ولی ایتالیا شانس آورد که اوریگی نتوانست گل تساوی را بزند.

در دقیقه ۹۰+۳ پله با تک ضربه محکم دروازه بلژیک را باز کرد تا این مسابقه با پیروزی ۲ بر صفر ایتالیا به پایان برسد.

 

در پایان این مسابقه جاکرینی ستاره تیم ملی ایتالیا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

عکس/ بهترین بازیکن دیدار ایتالیا - بلژیک

ایتالیا با این پیروزی با ۳ امیتاز در صدر گروه E قرار گرفت و بلژیک با این شکست بدون امتیاز در قعر جدول ماند. ایرلند و سوئد نیز در این گروه با یک امتیاز در رده دوم سوم قرار گرفتند.

منبع : ورزش سه

——————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ایتالیا ۲ بلژیک ۰ / آسمان یورو لاجوردی شد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط