پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

اوکراین ۰ ایرلند شمالی۲ / اولین برد تاریخ زیر تگرگ

اوکراین ایرلند شمالی-X اوکراین 0 ایرلندشمالی 2 X برنامه گروه سه یورو 2016 X یورو X تصاویر یورو 2016 X یورو 2016 فرانسه X تیمهای حاضر در یورو X جام ملتهای اروپا X Euro 2016 France X Eurocopa 2016 Francia X France's Euro 2016 football tournament results X 14setare.com X 14 ستاره

دیدار ایرلندشمالی با اوکراین در زیر بارش تگرگ با برتری ایرلندی ‌ها به پایان رسید و ایرلند شمالی توانست اولین پیروزی تاریخ فوتبال خود در مسابقات یورو را به دست آورد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در اولین دیدار از هفته دوم گروه C مسابقات جام ملتهای اروپا از ساعت ۲۰:۳۰ تیمهای اوکراین و ایرلند شمالی در ورزشگاه لیون با قضاوت پاول کارالویچ از جمهوری چک به مصاف یکدگر رفتند.

گزارش خلاصه بازی ایرلند شمالی و اوکراین

در اولین دیدار از هفته دوم گروه C مسابقات جام ملتهای اروپا از ساعت ۲۰:۳۰ تیمهای اوکراین و ایرلند شمالی در ورزشگاه لیون با قضاوت پاول کارالویچ از جمهوری چک به مصاف یکدگر رفتند.

این دیدار با برتری ۲ بر صفر ایرلند شمالی به پایان رسید. گل‌ های ایرلند را مک اولی در دقیقه ۴۹ و مک کین در دقیقه ۹۰+۶ به ثمر رساندند.

در دقیقه ۱۳ برای ایرلندشمالی خطرناک ‌ترین موقعیت مهیا شد و واشنگتون با ضربه خود دروازه حریف را تهدید کرد. این بازیکن کوئینز پارک رنجز به دروازه ایرلند شمالی نزدیک شد ولی به خاطر شرایط نامساعد زمین نتوانست دروازه حریف را باز کند.

در دقیقه ۲۴ راکتیسکی مدافع اوکراین از کناره زمین به دروازه ایرلند شمالی نفوذ کرد با توجه به بارانی بود هوا او موفق شد توپ را از بازیکن ایرلند برباید ولی در ضربه آخر دقت کافی را نداشت.

واشنگتون در دقیقه ۲۸ برای ایرلند شمالی به خط دفاع حریف زد و زمانی که می خواست دروازه اوکراین را باز کند دو مدافع او را پرس کردند و نگذاشتند تا کار را تمام کند.

ایوانس در دقیقه ۳۴ برای ایرلند شمالی یک شوت سنگین به طرف دروازه حریف زد ولی این شوت برگشت خورد.

درحالی که زمین به خاطر باران شدید لغزنده شده بود، وارد در دقیقه ۳۸ بازی از فاصله ۲۵ متری شوتی سهمگین به طرف دروازه اوکراین زد که با برخورد به بازیکن اوکراین به بیرون رفت.

نیمه دوم بازی بازی با برتری ایرلندشمالی آغاز شد و ایرلندی‌ها توانستند مزد حملات خود را در دقیقه ۴۹ بازی بدست بیاورند و گرت مک اولی موفق شد با ضربه سر زیبا دروازه اوکراین را باز کند.

در دقیقه ۵۵ بازی بار دیگر برای ایرلند موقعیت جدی برای دیویس ایجاد شد ولی قدر موقعیتش را ندانست و دروازه حریف توپ را به راحتی مهار کرد.

در دقیقه ۵۸ بازی به خاطر بارش شدید تگرگ داور اهل جمهوری چک بازی را متوقف کرد ولی بعد از دو دقیقه این بازی از سر گرفته شد.

اولین تعویض این بازی را ایرلند شمالی در دقیقه ۶۹ بازی انجام داد و وارد جای خود را به مک‌کین داد.

در دقیقه ۷۱ بازی یک موقعیت بسیار عالی برای کوالینکو ۲۱ ساله اوکراین مهیا شد ولی این مهاجم جوان قدر این موقعیت را ندانست ولی توپ را به بیرون زد.

در دقیقه ۷۱ بازی زوزولا به جای سلزنیو برای اوکراین به زمین بازی آمد. در دقیقه ۷۶ بازی اوکراین دومین تعویض خود را انجام داد و سیدورچوک جای به گرماش داد.

درحالی که اوکراین با تمام قدرت بر روی دروازه ایرلند حمله میکرد، برخلاف روند بازی بار دیگر ایرلند شمالی توسط مک ‌کین در دقیقه ۹۰+۶ گلزنی کرد تا کار اوکراین را در رقابتهای یورو ۲۰۱۶ تمام کند.

این بازی در نهایت با پیروزی ۲ بر صفر ایرلندشمالی مقابل اوکراین به پایان رسید. ایرلند با این پیروزی ۳ امتیازی شد. آلمان و لهستان نیز در این گروه ۳ امتیازی هستند و امشب از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف یکدیگر میروند. اوکراین با این شکست بدون امتیاز در قعر جدول ماند و حذفش قطعی شد.

در پایان این دیدار مک ایلی ستاره فوتبال ایرلند شمالی بهترین بازیکن دیدار ایرلند و اوکراین شد.

عکس/ بهترین بازیکن دیدار ایرلند و اوکراین

مرگ دومین هوادار ایرلند در طول یورو

یک هوادار ایرلند شمالی، شب گذشته در جریان پیروزی ۲-۰ تیمش مقابل اوکراین دچار سکته قلبی شد و در نهایت فوت شد.

به گزارش “۱۴ ستاره” و به نقل از ورزش سه، پلیس ایرلند توسط همتایان فرانسوی شان مطلع شدند که مردی حدود ۶۰ ساله در جریان بازی دو تیم ایرلند شمالی و لهستان دچار سکته قلبی شده و در نهایت فوت شده است.

این دومین هوادار ایرلند شمالی است که در جریان رقابتها از دنیا میرود. پیش از او، درن راجرز ۲۴ ساله در یک تصادف در شهر نیس کشته شده بود. هواداران ایرلند شمالی نیز به احترام راجرز در دقیقه ۲۴ او را تشویق کردند.

دو گل از مک آلی و مک گین پیروزی را برای هواداران ایرلند شمالی به ارمغان آورد ولی مرگ دومین هوادار آنها در عرض یک هفته مسلمأ کام مردم این کشور را تلخ خواهد کرد.

منبع : فارس

——————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اوکراین ۰ ایرلند شمالی۲ / اولین برد تاریخ زیر تگرگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط