پربازدید های سایر ورزش ها

اوضاع نامناسب بوکس ایران در آستانه المپیک

بوکس ایران-مشت زنی ایران-X بوکس X بوکس ایران X سهمیه المپیک ایران X سهمیه بوکس ایران در المپیک 2016 ریو X مشت زنی X احسان روزبهانی X 14 ستاره X 14setare.com

تکلیف ۳۹ بوکسوری که در رقابتهای گزینشی المپیک در باکو سهمیه حضور در المپیک ریو را کسب کردند، مشخص شد که متاسفانه نامی از بوکسورهای ایرانی وجود ندارد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، رقابتهای بوکس گزینشی المپیک در باکو که آخرین شانس بوکسورهای آماتور برای کسب سهمیه المپیک ریو به شمار می رفت، با معرفی نفراتی که سهمیه گرفتند به پایان رسید که متاسفانه نامی از نمایندگان ایران در این لیست وجود ندارد اما نکته جالب اینکه غیر از کشورهای صاحب نام در بوکس، نام بوکسورهایی از کشورهای عراق، هائیتی، الجزایر، مغولستان، ترکمنستان و قطر در این لیست به چشم می خورد.

در این رقابت ها ۴۶۹ بوکسور از ۱۰۵ کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان بوکسورهای کشورهای اسپانیا، کوبا، بلغارستان، آمریکا، ترکیه، مغولستان، فرانسه، اوکراین، ژاپن، الجزایر، هلند، مجارستان، چین، تایوان، قطر، بریتانیا، هائیتی، هند، بلاروس، ایرلند جنوبی، ترکمنستان، عراق، جمهوری آذربایجان، آلمان، روسیه، تاجیکستان، مراکش، لهستان و ایتالیا موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

تیم ایران با هشت بوکسور در این مسابقات شرکت کرده بود که همه آنها حذف شدند و از رسیدن به سهمیه المپیک بازماندند.

ایران تاکنون تنها یک سهمیه حضور در بازیهای المپیک ریو را توسط احسان روزبهانی در وزن ۸۱ کیلوگرم آن هم در بوکس حرفه ای گرفته است. البته سجاد مهرابی در وزن ۷۵، امین قاسمی پور در وزن ۶۹ کیلوگرم و سجاد محمدپور در وزن ۵۲ کیلوگرم هفته آینده به مسابقات بوکس حرفه ای در ونزوئلا می روند تا شانس خود را برای کسب سهیمه المپیک بیازمایند.

منبع : ایسنا

——————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اوضاع نامناسب بوکس ایران در آستانه المپیک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط