پربازدید های محور مقاومت

پیروزی قاطع و بدون خونریزی مقاومت در داریا

نقشه دمشق بعد از آزادسازی داریا دمشق - داریای دمشق - نقشه داریا در 27/8/2016 - نقشه دمشق و داریا 2016/8/27 - شهرک داریا سوریه- 14 ستاره- نقشه داریا و معضمیه دمشق- سوریه- دمشق سوریه- غوطه شرقی دمشق- غوطه غربی دمشق- 14setare.com- آخرین اخبار سوریه- ارتش سوریه- نقشه دمشق- محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل- محور مقاومت - نقشهدمشق- جدیدترین نقشه دمشق سوریه بعد از آزادی داریا

عناصر مسلح تروریست در شهر داریا در غرب دمشق پس از چهار سال محاصره، سرانجام به شکست تن دادند. عناصر مسلح تروریست در شهرک داریا در غرب دمشق پس از چهار سال محاصره، سرانجام به شکست تن دادند و ضمن مذاکره با ارتش سوریه، توافق کردند که در قبال خروج از این شهر سلاح‌ های سنگین و نیمه سنگین خود را تحویل دهند.

به گزارش “چهارده ستاره“، عناصر مسلح تروریست در شهر «داریا» در غرب دمشق پس از چهار سال محاصره، سرانجام به شکست تن دادند… عناصر مسلح تروریست در شهر داریا در غرب دمشق پس از چهار سال محاصره، سرانجام به شکست تن دادند و ضمن مذاکره با ارتش سوریه، توافق کردند که در قبال خروج از این شهر سلاح‌ های سنگین و نیمه سنگین خود را تحویل دهند. به موجب این توافق، خروج ۷۰۰ تکفیری همراه با خانواده‌ هایشان از روز جمعه آغاز شده است. یک روزنامه انگلیسی نوشت که تسلیم شدن گروه‌ های مسلح در داریا ضربه‌ ای بسیار دردناک برای مخالفان مسلح و روحیه آنها است. با خروج تروریستها از داریا که بدون خونریزی انجام شد، تمرکز نیروهای مقاومت برای پیشروی در جبهه ‌های شمالی بیشتر خواهد شد.

سوریه در روزهای اخیر تحولات مهمی را در صحنه میدانی شاهد بوده است. ارتش سوریه که با کامل کردن حلقه محاصره علیه تکفیری ها در شهر حلب در شمال سوریه یک گام دیگر به آزادسازی این شهر نزدیک شده است، در جبهه جنوبی نیز به پیروزی هایی دست یافته است.

بر اساس توافق انجام شده بین دولت سوریه و گروه‌ های تروریستی در شهر داریا در حومه غربی دمشق، ۷۰۰ عنصر مسلح سلاح‌ های سبک، نیمه سنگین و سنگین خود را به ارتش سوریه تحویل خواهند داد تا زمینه ورود نیروهای ارتش سوریه به شهر داریا و تأمین امنیت آن فراهم شود. ۴ هزار غیرنظامی این شهر هم به مراکز امن انتقال داده خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری سوریه الآن، این توافق روز جمعه عملی شد و در پی آن ۲۵ اتوبوس و ۱۵ خودروی هلال احمر سوریه انتقال گروه‌ های مسلح از جمله مجروحان آنان را آغاز کردند. به گفته منابع سوری، این توافق طی چهار روز اجرایی خواهد شد و طی آن تروریست‌ ها از این شهر خارج و راهی شهر ادلب در شمال سوریه خواهند شد. برخی مناطق ادلب در اختیار گروه‌ های وابسته به القاعده است. با خروج تکفیری ها از داریا، نیروهای مقاومت با آرامش خیال تمرکز خود را بر جبهه شمال بیشتر خواهند کرد.

از طرفی شبکه المیادین گزارش داد تروریست‌ها هنگام خروج از داریا اسناد و مدارک مربوط به خود را آتش زده‌ اند. داریا از چهار سال پیش در محاصره نیروهای مقاومت بود و پس از خروج تروریست‌ ها از این شهر، شاهد آرامش کامل است. گروه‌ های شهداء الاسلام، گردان شهداء داریا و تعدادی از تروریست‌ های جبهه النصره، از جمله گروه‌ های تروریستی حاضر در داریا بودند. تسلیم شدن تروریستها به ارتش سوریه درحالی انجام شده است که کشور اردن در ژانویه ۲۰۱۶ برای جلوگیری از سرایت ناامنی ها از سوریه، مرزهایش را به روی تروریست‌ ها بست و از آن زمان روند کمک رسانی به تکفیری‌ ها در جبهه جنوبی تا حد زیادی قطع شد و به نظر میرسد این مسئله در تسلیم شدن تکفیری‌ ها در داریا تأثیرگذار بوده است.

Image result for ‫آزادسازی داریا‬‎

نقشه موقعیت شهر داریا نسبت به حرم حضرت زینب (س) در دمشق

Image result for ‫آزادسازی داریا‬‎

اهمیت آزادسازی داریای دمشق+فیلم و عکس

نقشه شهر داریا در غوطه غربی دمشق

اهمیت داریا

اجرایی شدن این توافق، به مثابه یک پیروزی بزرگ برای ارتش سوریه به شمار میرود، زیرا داریا واقع در غوطه غربی که در فاصله هفت کیلومتری از دمشق قرار دارد، از اهمیت ویژه‌ ای برای گروه‌ های مسلح تروریست برخوردار بود. روزنامه گاردین روز جمعه در گزارشی به اهمیت این شهر پرداخت و با بیان اینکه داریا به عنوان نماد مخالفان مسلح سوری به شمار می رفت، نوشت :

«تسلیم شدن گروه‌ های مسلح در داریا ضربه‌ ای بسیار دردناک برای مخالفان مسلح و روحیه آنهاست.» این روزنامه اعلام کرد: «آزادسازی داریا به مثابه جایزه‌ ای برای نیروهای ارتش سوریه به شمار می‌رود.»

پیروزی مهم برای مقاومت

داریا بزرگترین شهرک در غرب شهر دمشق است و فاصله هفت کیلومتری آن با دمشق و نزدیکی اش از سمت شمال به «گارد ریاست جمهوری» و مقر «لشکر چهارم» ارتش بر اهمیت جغرافیایی آن افزوده است. به گزارش پرس‌ تی وی، گروه‌ های مسلح حاضر در داریا طی چند ماه گذشته بارها از گروه موسوم به «ارتش آزاد» در درعا در جنوب سوریه خواسته بودند که با فعال کردن جبهه‌ های درگیری تمرکز ارتش را در داریا بر هم بزنند و علاوه بر این نیروهای کمکی به داریا اعزام کنند اما فشار ارتش و محکم بودن حلقه محاصره داریا، مانع هرگونه امدادرسانی به تروریستها در این شهر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اهمیت نظامی داریا از این لحاظ است که نقطه عبور کمکهای لجستیک به افراد مسلح در غوطه غربی دمشق بوده است. این شهر همچنین مشرف بر فرودگاه نظامی «مزه» است و سکوی پرتاب خمپاره به محلات مسکونی دمشق به شمار می رود. همچنین داریادر نزدیکی شهرک خان الشیخ مهمترین دژ گروه تروریستی النصره در حومه جنوب غربی دمشق است و میتوان گفت که ارتش سوریه تا حدودی جاده امدادرسانی به تروریست‌ های غوطه غربی از سویی و تروریست های قنیطره و درعا از سوی دیگر را مسدود کرده است.

وبگاه خبری «عاجل» سوریه نیز گزارش داد که سران برخی گروه‌ ها در داریا با انتقاد از همقطاران خود در جنوب سوریه می گویند که چطور آن زمان که داریا اعلام کمک خواهی کرد، گفته شد نیرو نیست اما زمانی که جنگ جرابلس در شمال حلب آغاز شد، چند صد نفر اعزام شدند. بر اساس این گزارش، معارضان متعددی در صفحات شبکه‌ های مجازی هم‌ اکنون در حال لعن و نفرین گروه‌ های مسلح در جنوب سوریه هستند مبنی بر اینکه چرا داریا را یاری نکردند. گفته میشود کسانی که طی چند روز گذشته به جرابلس در شمال حلب رفتند تا تحت پوشش آشکار ترکیه عملیات کنند، پول بیشتری گرفته‌ اند.

Image result for ‫شهرک داریا‬‎

نقشه شهر دمشق و استان دمشق سوریه

منبع : بازتاب

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پیروزی قاطع و بدون خونریزی مقاومت در داریا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.