پربازدید های اخبار بین المللجنگ های بزرگ تاریخمحور مقاومت

اهمیت نبرد الرقه و الطبقه در آینده سوریه

X سوریه X آخرین اخبار سوریه X ارتش سوریه X ارتش سوریه در حلب X الرقه سوریه X الطبقه سوریه X الباب سوریه X حلب سوریه X داعش در سوریه X نقشه سوریه X طرح فدرالی کردن سوریه X کردستان سوریه X نیروی هوایی سوریه X منبج سوریه X آخرین اخبار داعش X داعش X آزادسازی رقه از دست داعش X رقه سوریه X پیشروی ارتش سوریه X مناطق تحت کنترل نظام سوریه X حکومت سوریه X بشار اسد X مخالفان نظام سوریه X معارضین میانه رو سوریه X نیروهای دموکراتیک کرد سوریه X Syrian army attacks ISIS X ISIS X Raqqa rescue operation by the Syrian army from ISIS

شکست داعش در حومه غربی الرقه طراحان جنگ علیه سوریه را در دوره لرزش پیش از سقوط قرار داده و ارتش سوریه با این پیروزی ‌ها زمام امور را به دست گرفته است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، روزنامه «البناء» لبنان نوشت : برای همه کسانی که تحولات سوریه را پیگیری میکنند مشخص شده است نبردهایی که به ‌تازگی در استان «الرقه» و به ‌ویژه در منطقه «الطبقه» روی داد بخشی از هدف‌ های راهبردی برای پایان دادن به درگیری نظامی و پاکسازی سوریه از لوث وجود تروریست‌ ها است.

عملیات آزادسازی الطبقه، سد السد رقه و الرقه

برای همه کسانی که تحولات سوریه را پیگیری میکنند مشخص شده است نبردهایی که به ‌تازگی در استان «الرقه» و به ‌ویژه در منطقه «الطبقه» روی داد بخشی از هدف‌ های راهبردی برای پایان دادن به درگیری نظامی و پاکسازی سوریه از لوث وجود تروریست‌ ها است.

ارتش سوریه با این اقدام می ‌خواهد مانع تحقق شرط ‌ها و دیکته برخی از کشورهای منطقه شود، شرطهایی که تلاش میشود برای پیاده شدن طرح ‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا بر دولت سوریه تحمیل شود.

نمیتوان این واقعیت را انکار کرد که استان الرقه با موقعیت استراتژیک آن در نقشه عملیات نظامی سوریه دارای اهمیت راهبردی است. این منطقه کلید ورود به مناطقی است که در طول جغرافیای سوریه گسترده شده ‌اند. این منطقه نقطه ارتباط مناطق مرکزی، شرقی و شمالی سوریه است و با مناطق مرزی سوریه با عراق و ترکیه هم در ارتباط است. همچنین این شهر نقطه اتصال شهرهای دیرالزور و حلب است. این نشان دهنده اهمیت راهبردی استان الرقه در نقشه نبردهای آینده در شرق، شمال شرق و شمال سوریه است.

اکنون نمیتوان انکار کرد که شکست گروه تروریستی داعش در پایگاه ‌های خود در حومه الطبقه در آینده بار سنگینی برای تصمیم سازان جنگ علیه سوریه را به ‌همراه خواهد داشت، از این رو ارتش سوریه با همه توان خود تلاش میکند در سراسر این منطقه جنگ را به ‌سود خود به پایان رساند و ضربه کمرشکنی را به طرح جنگ علیه سوریه وارد کند.

ارتش سوریه خود را با شرایط نبرد الطبقه سازگار کرده و به طور عملی نقشه تازه ‌ای را درباره ماهیت نبرد در سراسر مناطق غربی الرقه ترسیم میکند. اکنون فرماندهان و پیش ‌قراولان ارتش در آستانه رسیدن به ژرفای راهبردی فرودگاه نظامی الطبقه مستقر هستند. این مسئله به‌ تدریج شکست گسترده‌ ای را برای عناصر مسلح گروه داعش به ‌دنبال خواهد داشت. این شکست و فروپاشی ضربه کمرشکنی برای گروه تروریستی داعش و پشتیبانان آن است که پیش بینی میشود طی روزهای آینده پایگاه مهم خود را در حومه غربی الرقه از دست بدهند.

در این مرحله که ارتش سوریه در آستانه رسیدن به عمق راهبردی فرودگاه نظامی طبقه است و توانست راه‌ های کمک رسانی به داعش را قطع کند و خسارت ‌های بسیاری را بر گروه‌ های تروریستی وارد کند میتوان به ‌طور واقعی و منطقی تحولات را تحلیل کرد. عملیات پرشتاب، بی‌ مانند و برق ‌آسای ارتش سوریه مشت محکمی را به گروه داعش و جنگ سالاران ضدسوری وارد کرده است. در پایان باید گفت اکنون آشکار شده است که با شکست داعش در حومه غربی الرقه طراحان جنگ علیه سوریه در دوره لرزش پیش از سقوط قرار دارند.

شکست‌ گروه‌ های تروریستی مسلح در سراسر سوریه در حال افزایش است. اکنون رهبری سوریه با خردمندی و مهارت بالا نبرد را مدیریت میکند و روزهای آینده آبستن حوادثی است و تغییرهای قابل ملاحظه و آشکاری در میدان‌ های نبرد سوریه رخ خواهد داد. ارتش سوریه زمام امور را به دست گرفته و از مرحله استقرار و برپایی خطوط دفاعی به مرحله حمله و بازپس‌گیری مناطق در بسیاری از مناطق سوریه منتقل شده است.

منبع : تسنیم

——————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اهمیت نبرد الرقه و الطبقه در آینده سوریه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط