پربازدید های محور مقاومت

اهمیت سیطره ارتش سوریه بر جاده الکاستیلو

arm_X اتوبان کاستیلو حلب X آخرین اخبار حلب X ارتش سوریه در حلب X الجيش السوري في حلب X جاده کاستلو حلب X جبهه حندرات حلب سوریه X شهرک حریتان سوریه X ارتش سوریه X محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X محور مقاومت X گروه تروریستی حرکه نورالدین زنگی X جیش الحر X جیش الفتح X ارتش آزاد سوریه X مزارع الملاح X نقشه حلب سوریه X نقشه سوریه در تیر 95 X اهمیت سیطره ارتش سوریه بر جاده الکاستیلو حلب X معارضین میانه رو سوریه X 14setare.com X 14 ستاره X 14setare.com X Arabic Syrian army attacked the capital of the IsiS X In northern Syria X ISIS X Syrian Arabic Army X Syrian army operations in the Al Rigga capital of the Islamic State X Syrian Kurdish Democratic Forces attacked the city manbij X Turkish invasion of northern Syria X what's going on? X Сирийские операции армии в Аль-Ригга столице исламского государства X آخرین اخبار حلب X آخرین اخبار داعش X آخرین اخبار رقه X آخرین اخبار سوریه X ارتش آزاد سوریه X ارتش سوریه X الجیش السوری العربیه X الرقه X الرقه سوریه X الطبقه سوریه X النصره X جبهه مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X جیش الحر X جیش الفتح X حلب سوریه X داعش X رقه سوریه X سوریه X عملیات للجیش السوری فی العاصمه الرقه فی الدوله الإسلامیه X فی شمال سوریا، ما الذی یحدث؟ X محور مقاومت X محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X هجوم جیش الفتح على ریف حلب الجنوبیه

منطقه مزارع الملاح که از سه مزرعه متصل به هم شمالی، جنوبی و میانی تشکیل شده یک نقطه راهبردی مهم در شمال حلب پایتخت اقتصادی سوریه است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، به نقل از پایگاه خبری العهد، این منطقه شاهد نبردها و جنگ و گریزهای زیادی بین ارتش سوریه و گروه های مسلح درچند سال گذشته بود و سرانجام نبردی بزرگ از مزارع میانی با هدف سیطره ارتش سوریه بر مزارع شمالی و سپس حرکت به سوی جاده الکاستیلو شروع شد.

جاده الکاستیلو، شریان اصلی امدادرسانی به گروه های مسلح از ریف شمالی حلب به ریف شرقی حلب محسوب میشود.

در ۲۵ ماه ژوئن گذشته، ارتش سوریه و همپیمانان آن پیشروی به سوی مزارع جنوبی را در میان پوشش آتش دقیق و گسترده شروع کردند و در روز بعد یعنی ۲۶ ژوئن بر مزارع شمالی به طور کامل سیطره یافتند.

در درگیری های شدید برای سیطره بر مزارع شمالی، دهها تن از عناصر گروه های مسلح به ویژه عناصر گروه موسوم به «جنبش نورالدین الزنکی» و جبهه النصره که در این منطقه حضور بیشتری داشتند، به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

این گروه های مسلح دو روز بعد تلاش کردند مزارع شمالی را از ارتش سوریه و همپیمانان آن پس بگیرند اما همه تلاش های آنها با وجود استفاده از خودروهای بمب گذاری شده و انتحاری ها نه تنها ناکام ماند بلکه متحمل خسارت های بیشتری شده و تعدادی از سرکردگان میدانی و نظامی آنها از کشورهای مختلف به هلاکت رسیدند و یا زخمی شدند.

همزمان ارتش سوریه و همپیمانان آن، فشارها را بر گروه های مسلح در مزارع جنوبی با آتشباری سنگین توپخانه و موشکی بر مناطق حضور آنها افزایش دادند و پیشروی به سوی مزارع جنوبی را به آرامی شروع کردند.

بعداز این تلاش ها، ارتش سوریه و همپیمانان آن امروز (پنجشنبه) موفق شدند به داخل مزارع جنوبی نفوذ کرده و بر آن سیطره کامل یابند و در نتیجه سیطره آنها بر همه مزارع الملاح کامل شد.

ارتش سوریه به یک موفقیت مهم نظامی و جغرافیایی در مزارع الملاح دست یافته است زیرا مزارع جنوبی از شرق به اردوگاه حندرات تحت سیطره عناصر مسلح، از غرب به « الارض الحمراء» درامتدار اراضی شهر حریتان تحت سیطره عناصر مسلح، از شمال در امتداد اراضی باشکوی تحت سیطره ارتش سوریه و از جنوب به جاده الکاستیلو شریان اصلی عناصر مسلح به مناطق شرقی حلب محدود میشود.

الف) موفقیت های نظامی ارتش سوریه با سیطره کامل بر مزارع الملاح

۱- ارتش سوریه و همپیمانان آن با رسیدن به یک کیلومتر و ۳۶۰ متری جاده الکاستیلو و زیر آتش گرفتن آن، این تنها شریان عناصر مسلح از ریف شمالی حلب به اردوگاه حندرات و در ادامه به مناطق شرقی حلب قطع شده است.

۲- نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آن موجود در الیرمون از یک سو و مزارع الملاح در سوی دیگر، توانسته اند با نزدیک شدن به یکدیگر، ورودی به شمال حلب را مسدود کنند.

۳- ایجاد یک نقطه کانونی برای ارتش سوریه به منظور گشودن یک محور عملیاتی جدید در بخش غربی به سوی اردوگاه حندرات

۴- توسعه دامنه و عمق منطقه ای امن شامل اراضی بین منطقه الصناعیه حلب و جاده شهرک های نبل و الزهراء

ب) ابعاد سیطره بر مزارع الملاح

۱- عناصر مسلح موجود در مناطق شرقی حلب از طریق جاده الکاستیلو به اردوگاه های بزرگ گروه های مسلح در ریف شمالی حلب، ریف غربی حلب و استان ادلب و از آنجا به ترکیه مرتبط می شدند و می توانستند زخمی های خود را برای درمان به ترکیه بفرستند و یا از این جاده سلاح و مهمات خود را تامین کنند.

۲- محاصره کامل شهر حلب و جدا کردن آن از ریف حلب

۳- ارتش سوریه اکنون می تواند یک عملیات نظامی را به سوی مناطق شرقی حلب آغاز و یا زمینه آشتی ها را شبیه آنچه در حمص صورفت گرفت، فراهم کند.

حلب-نقشه محلات شهر حلب- X نقشه سوریه X نقشه حلب سوریه X جاده کاستلو حلب X مزارع الملاح X جبهه حندرات حلب سوریه X شهرک حریتان سوریه X 14 ستاره X 14setare.com X سوریه X آخرین اخبار سوریه X حلب سوریه X Allepo Syria X احرارالشام X جیش الحر X جیش الفتح X ارتش آزاد سوریه X شمال سوریه X در حلب سوریه چه خبر است ؟ X پیشروی ارتش سوریه X محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X محور مقاومت X اتوبان کاستیلو حلب

منبع : ایرنا

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اهمیت سیطره ارتش سوریه بر جاده الکاستیلو”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.