پربازدید های اخبار بین الملل

ترامپ بدتر از کلینتون و کلینتون بدتر از ترامپ

%d9%87%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%84%db%8c%d9%86%d8%aa%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d8%b9%d8%b4-%d9%88-%d8%af%d9%88%d9%86%d8%a7%d9%84%d8%af-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%85 - X دونالد ترامپ- هیلاری کلینتون- آمریکا- انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- ریاست جمهوری آمریکا- 14setare.com- کلینتون- ترامپ- نظر رهبر انقلاب درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- نظرسنجی ریاست جمهوری آمریکا- Hillary ClintonX Donald John TrumpX America's presidential electionX Donald Trump- 14 ستاره

انتخاب بین ترامپ و کلینتون در آمریکا از منظر ایران اسلامی انقلابی، انتخاب بین بد و بدتر نیست بلکه انتخابی بین «دو بدتر» است؛ البته با ادبیات متفاوت.

به گزارش “چهارده ستاره“، در شرایطی که نبردهای انتخاباتی آمریکا وارد واپسین ساعات خود میشود، نظرسنجی‌ها این روزها نشان از آن دارد که غالب مردم ایران، تفاوتی بین ترامپ و کلینتون قائل نیستند.

خبرگزاری ایسنا، روز گذشته نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می‌داد ۵۲ درصد ایرانی ها معتقدند فرقی بین به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات روز ۱۸ آبان وجود ندارد.

از سوی دیگر، شب گذشته، «لادن ناصری»، خبرنگار شبکه خبری بلومبرگ در امور ایران نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: «ریاست‌جمهوری هیلاری برای ایران بهتر است یا ترامپ؟ بسیاری از کسانی که من با آنها مصاحبه میکنم می‌گویند هیچ‌کدام.»

اینها همه نشان از آن دارد که اکثریت جامعه ایران معتقد است «انتخاب بین هیلاری کلینتون و ترامپ نه انتخاب بین بد و بدتر، بلکه انتخاب بین دو بدتر است.»

X هیلاری کلینتون X دونالد ترامپ X ترامپ X کلینتون X 14setare.com X 14 ستاره X آمریکا X انتخابات ریاست جمهوری آمریکا X Donald Trump X Hillary Clinton X America's presidential election X Donald John Trump X ریاست جمهوری آمریکا-هیلاری ترامپ-ترامپ هیلاری-نامزد-کاندیدا-زن آمریکایی-

دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواهان که نظرسنجی‌های جریان غالب عموما وی را عقب‌تر از کلینتون نشان می‌دهند، بیشتر شبیه گاوچران‌هایی است که در فیلم‌های وسترن حضور داشتند. غالب طرفداران وی را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند و عمده اتهاماتی که متوجه او می‌شود، اتهامات اخلاقی است. ادبیات ترامپ، ادبیاتی جنگ‌طلبانه است و بالاخص ضدایرانی است.

در شرایطی که ایران هنوز منافع قابل ملاحظه‌ای از برجام کسب نکرده است، ترامپ توافق مزبور را توافقی می‌خواند که ۱۵۰ میلیارد دلار پول به اقتصاد ایران تزریق کرده، ایران را حامی تروریسم می‌خواند و حتی مدعی برخورد با جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس است. در خصوص سوریه نیز هرچند ادبیات ترامپ از ادبیات کلینتون معقول‌تر به‌نظر می‌رسد اما وی نیز هیچ تردیدی در مواجهه با محور مقاومت ندارد.

ترامپ ایران را به پاره کردن برجام تهدید کرده بود که با واکنش قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر این مواجه شد «که در آن صورت، ایران برجام را به آتش خواهد کشید.»

همانطور که گفته میشود، ترامپ چهره واقعی و بدون بزک آمریکاست. جنگ‌طلب، بی‌اخلاق و توسعه‌طلب.

در نقطه مقابل ترامپ، هیلاری کلینتون قرار دارد که کاندیدای محبوب تمام نهادهای اصلی آمریکاست. وی بیشتر از حمایت زنان و رنگین‌پوستان آمریکایی برخوردار است و غالبا اتهاماتی نظیر ناکارآمدی در دوران تصدی وزارت امور خارجه و اتهامات امنیتی (نظیر مساله ایمیل‌های شخصی) به وی وارد است.

کلینتون حامی برجام است اما نه از منظر برداشتن تحریم‌های ظالمانه علیه ایران بلکه از منظر محدودسازی ایران. کلینتون همچنین در محدودسازی محور مقاومت از ترامپ جدی‌تر به‌ نظر می‌رسد و صراحتا از ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه سخن گفته است، طرحی که خود میتواند جنگ‌طلبانه محسوب شود.

هیلاری کلینتون در دوران تصدی وزارت امور خارجه آمریکا، نقش قابل ملاحظه‌ای در طراحی و ایجاد تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران داشت. وی در دوران فتنه ۸۸ نیز در کنار باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از حامیان فتنه محسوب می‌شد و برای کمک به آن تلاش کرد.

نه ترامپ و نه کلینتون، هیچ‌کدام در وقت مقتضی از فرصت‌های ضربه زدن به ایران نخواهند گذشت. همان‌طور که شواهد نشان می‌دهند، اکثریت جامعه ایران نیز بر این نظر است که نباید تفاوتی در رویکردهای این دو نامزد انتخاباتی قائل شد.

بر این اساس، برای ایران «ترامپ بدتر از کلینتون است و کلینتون بدتر از ترامپ». بین این دو چهره بزک‌شده و بی‌بزک آمریکا، بد و بدتر وجود ندارد بلکه هر کدام در نوع خود بدتر محسوب می‌شوند؛ البته با ادبیات متفاوت.

X هیلاری کلینتون X دونالد ترامپ X ترامپ X 14 ستاره X 14setare.com X حزب دموکرات آمریکا X حزب جمهوری خواه آمریکا X جمهوریخواهان X دموکرات ها X Donald John Trump X Donald Trump X Hillary Clinton X The last words of Hillary Clinton X The last words of Donald Trump

منبع: فارس

—————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ترامپ بدتر از کلینتون و کلینتون بدتر از ترامپ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.