پربازدید های گوناگون های خبری

افشاگری دکتر عباسی ضمن عذرخواهی از ارتش

عباسی ارتش - افشاگری دکتر عباسی ضمن عذرخواهی از ارتش درباره انتشار فایل تصویری توهین به ارتش - افشاگری دکتر عباسی- دکتر حسن عباسی- ارتش جمهوری اسلامی ایرانX عطاءالله صالحی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران- 14 ستاره- سخنان دکترعباسی درباره ارتش- عذرخواهی دکتر عباسی از ارتشی ها و فرماندهان ارتش- 14setare.com- تقطیع سخنان حسن عباسی درباره ارتش ایران- هدف اصلی از انتشار سخنان دکترعباسی درباره ارتشی ها- پیام دکتر عباسی خطاب به کارکنان ارتش-ارتش ایران

کارشناس مسایل سیاسی در پیامی نسبت به محتوای کلیپی که اخیرأ در فضای مجازی منتشر شده است، عذرخواهی نمود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حسن عباسی بعد از انتشار کلیپی تقطیع شده از سخنانش در فضای مجازی، در پیامی از ارتش عذرخواهی نمود.

متن پیام دکتر عباسی خطاب به ارتش جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

امیر سرلشکر سید عطاء الله صالحی
فرمانده محترم کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم
با تقدیم احترام

مستحضرید که تقطیعی یک دقیقه ‌ای از یک جلسه از سلسله جلسات دروس تخصصی دانش دکترینولوژی در دانشگاه تهران منتشر گردیده که شنیده‌ ام موجب رنجش دوستان من در ارتش جمهوری اسلامی شده است. مایل بودم در روزهای قبل مصدع اوقات شوم و مراتب عذرخواهی قلبی خود را به جای آورم تا جنابعالی به جامعه ارتش انقلابی اسلام تقدیم بفرمایید، اما در تماسی که با استاد ارجمندم امیر دریادار کوچکی داشتم، ترجیح بر این شد تا پس از رفتن من به دادسرای نظامی باشد که شائبۀ تأثیر بر دادگاه پیش نیاید؛ از این‌رو پس از حضور در دادسرای نظامی، امروز فرصتی حاصل شد که با تأخیر چند روزه، مراتب عذرخواهی خود را به جنابعالی به عنوان فرماندۀ برادران غیور ارتشی تقدیم نمایم.

اما برای شفافیت موضوع، چند نکته را به استحضار جنابعالی می‌ رسانم :

۱ـ تقطیع مطالب علمی، فلسفی، روایی و قرآنی در تاریخ همواره به عنوان یک اقدام رذیلانه مطرح بوده است؛ مانند آنکه مشرکی، آیۀ قرآن را تقطیع میکرد که «لاتقربوا الصلوه» و نتیجه می‌ گرفت که به نماز نزدیک نشوید؛ حال آنکه این آیه قبل و بعد دارد و فهم و استنباط از آن، نیازمند در نظر داشتن همۀ آیه است.

۲ـ به تبع، تقطیع «یک دقیقه ‌ای» از جلسۀ ۲۳۰ دورۀ طرح‌ریزی استراتژیک در افق ۱۴۱۴ در دانشگاه تهران، به تاریخ ۱۳۸۹/۰۴/۳ موسوم به کلبه کرامت نیز مصداق همان رفتار است. دورۀ طرح‌ ریزی استراتژیک در افق ۱۴۱۴، مبتنی بر کلیات دانش دکترینولوژی است که در تنها کرسی نظریه ‌پردازی مستمر علوم انسانی در سطح تهران است که از ۱۳۸۵ تاکنون در یک بازۀ زمانی ده ساله استمرار داشته و به توفیق الهی، اکنون به جلسۀ ۶۵۰ رسیده است.

الف‌ـ مباحث علوم اقتدارآفرین که در این سلسله جلسات مطرح شده ‌اند، طیف وسیعی از موضوعات را در بر دارد که نه تنها شامل مباحث سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، فلسفی، جامعه ‌شناسی، ژئوپلتیک، ژئواستراتژیک و ژئوکالچر است که حوزه‌ های روان‌ شناسی، کلام، ارتباطات، هنر، منطق، حقوق اساسی، تاریخ، امنیت، و علوم قرآنی را در بر می‌گیرد. اندیشه ‌جویان این کلاس ‌ها تاکنون ۲۸۴ پایان‌ نامۀ دکتری و کارشناسی ارشد را در موضوعات مذکور دفاع کرده ‌اند.

ب‌ـ تعدادی از افسران جوان ارتش نیز در جمع دانشجویان این دوره ‌ها هستند که موفق به اخذ گواهی فارغ ‌التحصیلی شده ‌اند. همچنین تعدادی از فرماندهان ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نیز به صورت غیرحضوری از این مباحث استفاده می‌ کنند که امیر سرافراز ارتش اسلام سرتیپ پوردستان از آن جمله هستند که همواره در طول سالیان ـ از ۱۳۸۹ به این سو ـ پیگیر دریافت فیلم کلاس‌ها بوده و از طریق دفترشان، کتباً ما را مورد محبت و لطف خود قرار داده‌ اند.

ج‌ـ در طول جلسات متعدد از ۶۵۰ جلسۀ برگزارشده در این دوره، به دفعات به ابعاد گوناگون نقش استراتژیک ارتش جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب قدرت ملی پرداخته شده است؛ برای نمونه در جلسۀ ۲۰۵ که در ۱۳۸۸/۱۲/۰۶ در دانشگاه تهران برگزار شد، با توجه به عملیاتی شدن پروژۀ ساخت ناو جماران، به طور مبسوط به موضوع ضرورت اجرایی شدن قابلیت استراتژیک نیروی دریایی ارتش در قالب نیروی دریایی راهبردی پرداخته شد. البته ـ و احتمالاً ـ مستحضرید که ایدۀ نیروی دریایی استراتژیک، در جلسات دکترین مشترک نیروی دریایی ارتش و سپاه در ۱۳۷۴ مطرح شد. آن جلسات که در دفتر فرماندهی وقت نیروی دریایی برگزار می‌گردید توسط خود آقای شمخانی مدیریت میشد و برادرانی چون سردار فدوی، یا بزرگانی همچون دریادار شهید رودکی و مرحوم تیمسار دانه ‌کار در مباحث درگیر بودند. ماحصل آن مباحث را در سال ۱۳۷۵ در قالب ‹دکترین دست دراز› نگاشتم که نخستین متن استراتژیک نیروی دریایی شد و اکنون پس از بیست سال به ‌مرور، اهداف پیدایش نیروی دریایی استراتژیک بیش ‌از پیش نمایان میشود.

د‌ـ در سخن از دورۀ خدمت در نیروی دریایی، خالی از لطف نیست که از مأموریت ‌های بازرسی مشترک در سطح نیروهای مسلح نیز یاد کنم که اوج همدلی ارتش و سپاه بود؛ چه در بازرسی ‌های عملیاتی که همراه با تیمسار یگانه ‌فر به نمایندگی از ارتش و سپاه می ‌رفتیم و از ایشان بسیار آموختم و چه در بازرسی‌ های اعزامی از ستاد کل نیروهای مسلح در بازۀ ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵ تحت فرمان شهید صیاد شیرازی که در گروه عملیات زیر نظر تیمسار شاهین ‌راد توفیق خدمت داشتم و در کنار تیمسار پیرایش که ارشد تفنگداران دریایی ارتش بود بازرسی از نیروهای تکاور و تفنگدار ارتش و سپاه را بر عهده داشتیم. در ماجرای تشویق جناب آقای حبیب سیاری در جریان بازرسی سراسری سال ۷۵-۱۳۷۴، پس از بازدید از جزیرۀ ابوموسی و ارزیابی از تیپ تفنگداران و تکاوران دریاییِ تحت امر ایشان، همان شب در ناو خارک در جلسۀ نهایی بازرسی، با توجه به حسن فعالیت ناخدا سیاری، به اتفاق تیمسار پیرایش، درخواست تشویقی در سطح ارتقاء وی را با ارزیابی کیفی مثبت از مدیریت ایشان تقدیم کردیم که مورد تأیید شهید صیاد واقع شد.

۳ـ تقطیع یک قطعۀ یک دقیقه‌ ای از جلسۀ ۲۳۰ دوره کلبه کرامت از سوی جریان ضدانقلاب، اجرا و ابتدا در یکی از صفحات شبکه‌ های اجتماعی مربوط به عناصر سلطنت ‌طلب باستان ‌گرا نشر یافت و سپس در سایر صفحات ضدانقلابیون و همچنین فتنه‌ گران بازنشر داشت.

۴‌ـ در مجموع ۹۱% از این فضاسازی، در شبکه‌ های اجتماعی از سوی ضدانقلاب خارج‌نشین و لیبرال‌ های وطنی و عناصر فتنۀ سبز، و ۹% آن از سوی رسانه‌ های رسمی انعکاس داشته است. عصر امروز ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ مقرر است که در جلسه ‌ای در سازمان حفاظت اطلاعات، مستندات این فضاسازی ضدانقلابیون و لیبرال ‌ها در فضای سایبر تحویل شود که حاوی نکات حیرت ‌انگیزی از ترفندهای فتنه‌گران است؛ البته مجلد مستندات به محضر جنابعالی تقدیم خواهد شد.

۵- نکتۀ مهم این است که تلاش لیبرال ‌ها و ضدانقلاب از این فضاسازی عمدتاً برای منحرف کردن اذهان عمومی از اهم مسائلی مانند اقامۀ قسط به ‌ویژه در حوزۀ فیش ‌های نجومی، رکود فراگیر اقتصادی، خیانت آمریکا در پسابرجام، مذاکرات شهریور ۱۳۶۵ پاریس، انتشار ابعاد محرمانۀ مذاکرات اتمی در رسانه ‌های غربی، ناامنی‌ ها و تروریسم منطقه‌ ای، رجز‌خوانی عربستان برای ایران، و عدم پیگیری جنبش مردمی مقاومت اقتصادی در کشور بوده است.

از این رو، جناب ‌عالی و جامعه ی معظم ارتش جمهوری اسلامی، مطمئن باشید که پاسخ ما در حوزۀ جنگ نرم و جهاد کبیر، علیه پاشنه‌ های آشیل لیبرال‌ های فتنه ‌گر، سهمگین ‌تر از پیش خواهد بود، چراکه فرمود «و قاتلواهم حتی لاتکون فتنه» ان‌ شاءالله.

حسن عباسی
رئیس مرکز بررسی‌ های دکترینال

منبع : اندیشکده یقین

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

2 دیدگاه برای : “افشاگری دکتر عباسی ضمن عذرخواهی از ارتش”

  1. جلال گفت:

    دکتر عباسی مردی بزرگ و دارای اندیشه های انقلابی و ولایت مئار و دشمن انقلابی نمایان وابستبه به خارج و دشمن خائنان وطن فروش تدبیر و امید و گفتگوی پوشالی تمدنها ست

  2. جلال گفت:

    خداوند دکتر حسن عباسی و مردانی مانند ایشان را برای پیشبرد اهداف انقلاب و اسلام برای کشور ایران نگه دارد و از شر مفسدان و فساد طلبان تدبیر و امید و دوم خردادی ها و فتنه گران سبز نگه دارد و حفظ بفرماید انشاالله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط