پربازدید های اخبار اقتصادی

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی ارز و طلا

دلار و طلای جهانی - عکس طلا و دلار آمریکا - بازار طلای جهانی- قیمت طلا- جدیدترین قیمت دلار- 14 ستاره- قیمت ارز جهانی- 14setare.com- بازار سکه و طلا- بازار نفت جهانی

در حالی که در آستانه سخنرانی مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا در جمع روسای بانک های مرکز کشوری جهان، ارزش دلار کاهش یافته، قیمت طلا در بازار جهانی امروز جمعه ۵شهریور اندکی افزایش یافت.

به گزارش “چهارده ستاره“، در حالی که در آستانه سخنرانی مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا در جمع روسای بانک های مرکز کشوری جهان، ارزش دلار کاهش یافته، قیمت طلا در بالای پایین ترین رقم ۴ هفته گذشته که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود، باقی ماند.

یلن قرار است امروز در نشست روسای بانک های مرکزی کشورهای جهان در جکسون هول وایومینگ سخنرانی کند. در هفته گذشته مقامات فدرال رزرو آمریکا با اشاره به بهبود آمارهای بازار کار و تورم در این کشور از احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی خبر داده اند.

هلن لائو، تحلیلگر بازار طلا در هنگ کنگ گفت: «قیمت طلا در حاشیه قرار دارد و سرمایه گذاران منتظر سخنرانی یلن هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به پایین ترین رقم ۴ هفته گذشته (۱۳۱۷ دلار و ۴۶ سنت) در جلسه قبل، امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۳۲۳ دلار و ۸۱ سنت رسید. در حال حاضر فلز زرد در مسیر کاهش قیمت هفتگی بیش از یک درصدی قرار دارد.

قیمت طلای آمریکا نیز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۳۲۷ دلار و ۲۰ سنت رسید.

آمارهای اقتصادی نشان داد که سفارشات جدید برای کالاهای سرمایه ای تولید شده در آمریکا در ماه جولای برای دومین ماه متوالی افزایش یافته است. این در حالی است که بر اساس گزارشی دیگر، تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی حقوق و مزایای بیکاری در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره ای کاهش داشته است.

جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی در این باره گفت :

«این احتمال وجود دارد که یلن تصمیم بگیرد که اکنون به دلیل کاهش ریسک های جهانی و بهبود بازار کار آمریکا اتخاذ یک سیگنال قوی تر در باره سیاست پولی کوتاه مدت بانک مرکزی آمریکا مناسب خواهد بود… اگر این تصمیم اتخاذ شود، قیمت طلا در بازار جهانی تحت فشار قرار خواهد گرفت.

منبع : میزان

—————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “افزایش قیمت طلا در بازار جهانی ارز و طلا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.