پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

افزایش سه برابری کاربران اینترنت ایران

اینترنتی-گوشی-X آمارهایی از اینترنت ایران X ایران X اینترنت X کاربران اینترنتی اییران X گوشی تلفن همراه X گوشی اندرویدی X 14setare.com X 14 ستاره

معاون وزیر ارتباطات از چند برابر شدن تعداد گوشی‌ های هوشمند و کاربران ADSL طی ۳ سال خبر داد و گفت: بخش خصوصی ایران در تفاهم با صنعت موبایل شرکت هایی بزرگ از جمله هواوی، سامسونگ، اچ ‌تی ‌سی در بازار بزرگ کشور ورود پیدا کند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات از چند برابر شدن تعداد گوشی‌ های هوشمند و کاربران ADSL طی ۳ سال خبر داد و گفت: بخش خصوصی ایران در تفاهم با صنعت موبایل شرکت هایی بزرگ از جمله هواوی، سامسونگ، اچ ‌تی ‌سی در بازار بزرگ کشور ورود پیدا کند.

با ۸ برابر شدن پهنای باند اینترنت کشور طی ۳ سال اخیر مصرف اینترنت بیشتر شده و در نتیجه نیاز به ابزارهای استفاده از اینترنت در کشور افزایش یافته است.

معاون مجلس و امور استان‌ های وزارت ارتباطات افزود :

در ابتدای دولت یازدهم تعداد اسمارت فون‌ ها (گوشی هوشمند) در کشور ۸ میلیون دستگاه بود که با گذشت ۳ سال اکنون به ۴۰ میلیون دستگاه رسیده است.

براری ادامه داد :

بازار تلفن همراه هوشمند در ایران سالانه ۱۰ میلیون دستگاه رشد دارد که معادل ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار میلیارد تومان است.

معاون مجلس و امور استان‌های وزارت ارتباطات افزود :

علاوه بر این در ابتدای دولت یازدهم ۳٫۵ میلیون پورت فعال ADSL (اینترنت پرسرعت) در کشور وجود داشت که اکنون این تعداد به۱۰ میلیون پورت رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات گفت :

با توجه به این آمار، بازار مناسبی برای تولید تجهیزات مودم ADSL (اینترنت پرسرعت) و گوشی هوشمند تلفن همراه در ایران وجود دارد و نیاز جدی به سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه است.

وی با اشاره به تفاهم‌ نامه هایی که در دیگر صنایع مانند صنعت خودرو برای تولید مشترک ویژه بازار هدف داخل و کشورهای منطقه امضا شده، پیشنهاد کرد در صنعت ICT و در بخش تجهیزات ADSL و گوشی هوشمند تلفن همراه نیز بخش خصوصی ایران می تواند با صنعت موبایل شرکت هایی مانند هواوی، سامسونگ، اچ ‌تی ‌سی در بازار بزرگ کشور ورود پیدا کند.

منبع : فارس

————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “افزایش سه برابری کاربران اینترنت ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.