پربازدید های اخبار مذهبی

اعلام زمان ثبت نام پیاده روی اربعین ۹۵

اعلام زمان ثبت نام پیاده روی اربعین ۹۵ - اربعین ۲۰۱۶ - - طرح ویژه عتبات- عتبات عالیات- راهپیمایی اربعین- ثبت نام پیاده روی اربعین- سامانه سماح- زمان شروع ثبت نام پیاده روی اربعین 95- اربعین 95- امام حسین (ع)- کربلاX محرم- سازمان حج و زیارت- 14 ستاره- 14setare.com

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: علاقه مندان به شرکت در پیاده روی اربعین حسینی می‌ توانند از ۱۶ مرداد با مراجعه به سامانه «سماح» ثبت نام کنند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به پلمپ دفترهای زیارتی غیرمجاز در اصفهان گفت: علاقه مندان به شرکت در پیاده روی اربعین حسینی می‌ توانند از ۱۶ مرداد با مراجعه به سامانه «سماح» ثبت نام کنند.

اعلام زمان ثبت نام پیاده روی اربعین ۹۵

غلامعلی زاهدی مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به آغاز پیش ثبت نام برای اعزام سفر اربعین حسینی اظهار داشت: مسئولیت اجرایی اعزام طرح پیاده‌روی اربعین حسینی با وزارت کشور است و ثبت نام و اعزام زائران توسط سازمان حج و زیارت انجام میشود که متقاضیان می‌ توانند از ۱۶ مرداد با مراجعه به سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.ir/ پیش ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

وی افزود: مراحل بعدی ثبت نام و ارائه مدارک در شهریور و مهر انجام میشود و لازم است تا همه متقاضیان در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند تا مشکلی در اعزام آنان برای اربعین حسینی ایجاد نشود.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان بیان کرد :

سال گذشته ۸۰ هزار زائر اصفهانی در سامانه سماح ثبت نام کردند و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از استان اصفهان در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلا شرکت کردند، پیش بینی میشود امسال تعداد بیشتری از زائران در این مراسم معنوی شرکت کنند.

وی درباره اعزام زائران اصفهانی به عتبات عالیات تصریح کرد :

در حال حاضر زائران اصفهانی به صورت هفتگی در قالب ۵ پرواز و حداقل یک دستگاه به صورت زمینی به عتبات عالیات اعزام میشود، هر یک از کاروان‌ ها حدود ۴۰ نفر است و هر هفته ۳۰ گروه به کشور عراق برای زیارت عتبات مقدسه اعزام می ‌شوند.

زاهدی استفاده از کاروان‌ های زیر نظر سازمان حج و زیارت را برای اعزام زائران به عراق توصیه کرد و گفت :

کاروان ‌هایی که زیر نظر سازمان حج و زیارت نیستند معمولاً دچار مشکلات امنیتی میشوند، همچنین با توجه به گزارش‌ های رسیده و عدم بیمه کامل زائران و نبود امکانات درمانی و پزشکی توصیه میشود زائران برای زیارت عتبات عالیات از کاروان ‌های مجاز استفاده کنند.

وی با اشاره به برخورد سازمان حج و زیارت با کاروان ‌های غیرمجاز بیان کرد :

از ابتدای سال بیش از ۱۰۰ گروه و فرد که اقدام به اعزام زائران به صورت غیرمجاز کرده ‌اند، شناسایی شده و پرونده برخی از آنان در دادگستری در جریان است، همچنین چند دفتر زیارتی غیرمجاز پلمپ شده است.

منبع : تسنیم

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اعلام زمان ثبت نام پیاده روی اربعین ۹۵”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط