پربازدید های اخبار بین الملل

اعلام آمادگی سعودی برای اعزام نیرو به سوریه

جان کربی از آمادگی عربستان جهت اعزام نیروی زمینی به سوریه خبرداد- اعلام آمادگی سعودی برای اعزام نیرو به سوریه- X آمریکا X عربستان سعودی X آمریکا و عربستان سعودی X آموزش داعش توسط عربستان سعودی X احتمال حمله نظامی عربستان به سوریه X جنایات عربستان سعودی X جنایات آمریکا X 14setare.com X 14 ستاره

وزیر خارجه عربستان سعودی در دیدار با همتای آمریکایی خود بار دیگر ادعا کرد که آماده است نیرو به سوریه اعزام کند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پیشنهاد جدید عربستان سعودی برای مداخله زمینی در سوریه پرده برداشت.

کربی در گفت ‌وگو با روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» اعلام کرد که «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در دیدار با «جان کری» همتای آمریکایی خود ادعا کرده است که به بهانه مبارزه با داعش می ‌خواهد نیروی نظامی به سوریه اعزام کند و در این دیدار مسئله انتقال قدرت در سوریه بررسی شد.

وی همچنین گفت که بحث و بررسی بر سر نقش عربستان در مبارزه با داعش جدید نیست و در گذشته این مسئله بررسی شده است و گفت‌وگو در این زمینه ادامه خواهد داشت.

کربی همچنین ادعا کرد :

پنهان نیست که ما تلاش علیه داعش را بررسی می‌ کنیم و عربستان نقش مهمی در ائتلاف و گروه [موسوم به] حامیان سوریه دارد. این ایده توسط مقامات عربستان بررسی شد».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد :

«پیشنهاد عربستان را جدی برداشت می‌کنیم، ولی هنوز به تصمیم نهایی درباره آن نرسیده ‌ایم. درباره طرح های نظامی نیز سخن نمی ‌گویم. گفتیم که در این دیدار پیشنهاد عربستان برای اعزام نیرو [به سوریه] بررسی شد. این نخستین بار نیست که این مسئله بررسی شد».

عربستان سعودی چند ماه پیش اعلام کرده بود که آماده مداخله زمینی در سوریه است. عربستان مدعی است که هدفش از اعزام نیرو به سوریه مبارزه با داعش در این کشور است.

منبع : فارس

———————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اعلام آمادگی سعودی برای اعزام نیرو به سوریه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.