پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

اسپانیا ۱ جمهوری چک ۰ / شروع خوب در پایان

اسپانیا ۱ چک 0-X اسپانیا 1 چک 0 X یورو X یورو 2016 فرانسه X برنامه گروه چهار یورو 2016 X تصاویر یورو 2016 X اسپانیا جمهوری چک X تیم ملی فوتبال اسپانیا X 14 ستاره X 14setare.com X گل جرارد پیکه X اینیستا X راموس X Euro 2016 France X Eurocopa 2016 Francia X Europe Cup matches X جام ملتهای اروپا

تیم ملی فوتبال اسپانیا با تک گل دقایق پایانی جرارد پیکه توانست سه امتیاز حساس روز نخست جام ملتهای اروپا ۲۰۱۶ را به حساب خود واریز کند.

به گزارش”۱۴ ستاره“، اسپانیا که در سراسر بازی موقعیت های بسیار خوبی روی دروازه جمهوری چک ایجاد کرده بود برای رسیدن به گل ۸۶ دقیقه صبر کرد و روی سانتر عالی اینیستا و ضربه تماشایی پیکه به گل رسید تا از سد اول و سرسخت به سلامت بگذرد.

خلاصه گزارش بازی اسپانیا جمهوری چک

اسپانیا : دخیا، خوان فران، جرارد پیکه، سرخیو راموس، جوردی آلبا، سرجیو بوسکتس، داوید سیلوا، فابرگاس(۷۰؛ تیاگو)، اینیستا، نولیتو(۸۲؛ پدرو) ، موراتا(۶۲؛ آدوریس).

سرمربی: ویسنته دل بوسکه

جمهوری چک : پتر چک، کادربک، سیووک، هیبنیک، لیمبرسکی، پلاسیل، داریدا، گبره سلاسی(۸۶؛ شورال)، روسیچکی، کرچی، نسید(۷۵؛ لافاتا)
سرمربی: پاول وربا

گل :

۰-۱ (جرارد پیکه – اسپانیا) : سانتر فوق العاده آندرس اینیستا از سمت چپ با ضربه سر زیبای پیکه تبدیل به گل اول اسپانیایی ها شد.

گزارش بازی :

اسپانیا برای جبران ناکامی عجیبش در جام جهانی ۲۰۱۴ و برای دفاع از عنوان قهرمانی دو دوره گذشته اش در یورو، به مصاف جمهوری چک آمده بود. نکته جالب، حضور دخیا درون دروازه اسپانیا و نیمکت نشینی کاسیاس بود.

بازی مطابق انتظار با میدان داری اسپانیا همراه بود و نیمه اول را باید تمام و کمال به نام این تیم نوشت. با این حال اولین موقعیت بازی را جمهوری چک خلق کرد. دقیقه ۵ ضربه کاشته بیرون محوطه جریمه داریدا راهی به دروازه اسپانیا پیدا نکرد.

پس از این صحنه، اسپانیا چندین موقعیت خوب گلزنی را با درخشش پتر چک و البته بی دقتی موراتا از دست داد. ستاره یوونتوس دو بار در مصاف تک به تک با پتر چک ناکام بود و در دو صحنه نیز همین دروازه بان مانع از به گل رسیدن فابرگاس و داوید سیلوا شد.

اسپانیا چندین بار هم با ضربات سر پیکه و راموس خطرساز شد که هیچکدام راهی به دروازه چک پیدا نکردند. در دقایق پایانی نیمه اول نیز “نسید”، مهاجم چک با شوتی محکم دروازه اسپانیا را تهدید کرد اما دخیا مشکلی برای مهار این توپ نداشت تا در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

اسپانیا نیمه دوم را نیز بهتر آغاز کرد و البته حکایت نیمه اول همچنان پابرجا بود. اسپانیایی ها تا پشت محوطه جریمه به خوبی پیش می آمدند اما به ندرت صاحب موقعیت ۱۰۰ درصد گلزنی می شدند. موقعیت هایی که هم نصیبشان میشد با بی دقتی از دست میرفت.

دقیقه ۵۰ هوبنیک، مدافع چک نزدیک بود دروازه خودی را باز کند اما با خوش شانسی توپ به تیر خورد و راهی کرنر شد. پس از دو موقعیتی که موراتا و اینیستا از دست دادند، چک صاحب بهترین بخت گلزنی خود در این بازس شد. ضربه سر گبرسیلاسی در دهانه دروازه توسط فابرگاس بیرون کشیده شد تا چک بر خلاف روند بازی به گل نرسد.

دل بوسکه برای شکستن سد دفاعی چک، تیاگو، پدرو و آدوریس را وارد زمین کرد اما حملات اسپانیا همچنان ره به جایی نمی برد تا دقیقه ۸۶ که سرانجام پیکه موفق شد لاروخا را به گل برساند. سانتر عالی اینیستا از چپ را پیکه در چند قدمی دروازه به زیبایی با سر به گل تبدیل کرد تا مقاومت بازیکنان چک شکسته شود.

چک برای جبران گل خورده جلو کشید و دقیقه ۹۲ بهترین بخت را برای زدن گل تساوی به دست اورد اما ضربه داریدا از درون محوطه جریمه را دخیا به زیبایی دفع کرد تا اسپانیا در نهایت با همان تک گل جرارد پیکه برنده این بازی شود.

دقایق حساس :

دقیقه ۵: ضربه آزاد برای جمهوری چک اما ضربه داریدا راهی به چهارچوب دروازه اسپانیا ندارد

دقیقه ۱۶ : اولین موقعیت جدی بازی برای اسپانیا… ارسال خوان فران از سمت راست را موراتا در مقابل دروازه قطع میکند اما پتر چک دروازه تیمش را نجات میدهد

دقیقه ۲۹ : پاس در عمق عالی از اینیستا، موراتا را در موقعیت گلزنی قرار میدهد اما باز هم واکنش به موقع پتر چک، مانع از گلزنی او میشود.

دقیقه ۳۵: این بار بوسکتس شانس اش را برای باز کردن دروازه چک امتحان میکند اما نمیتواند قفل دروازه پتر چک را بکشند

دقیقه ۳۹ : آندرس اینیستا که فضای برای عبور از بازیکنان چک پیدا نمیکند، توپ را از فاصله ای دور به سمت دروازه شوت میکند که از بالای دروازه به بیرون میرود.

پیروزی سخت اسپانیا مقابل چک/ بارسایی ها به داد ماتادورها رسیدند +عکس و فیلم

دقیقه ۴۵: پایان نیمه اول با تساوی ۰-۰

دقیقه ۴۶: پاس اینستا به موراتا و پاس بعد وی با اشتباه مدافعین چک میرفت تا به یک گل به خودی تبدیل شود اما توپ بعد از خوردن به تیرک دروازه به کرنر رفت.

دقیقه ۴۷: کرنر موراتا از سمت چپ را پیتر چک دفع کرد و در یک رفت و برگشت توپ به راموس در محوطه شش قدم رسید اما ضربه وی با دخالت چکی ها به کرنر رفت.

دقیقه ۶۰: شوت از راه دور آندرس اینیستا را پیتر چک در آغوش گرفت.

دقیقه ۶۵: کرنر کوتاه چکی و سانتر وی با ضربه سر مهاجمشان همراه شد اما فابرگاس با حرکتی زیبا مانع از فروپاشی دروازه شان شد.

دقیقه ۷۰: پاس فوق العاده سیلوا به آلبا، وی را در موقعیت تک به تک قرار داد اما کنترل ناقص آلبا مانع از این شد تا دروازه خالی چک باز شود و تنها یک کرنر به اسپانیایی ها رسید.

دقیقه ۷۲: پاس اینیستا به سیلوا رسید اما ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۷۶: سانتر خوان فران را آدوریز با ضربه آکروباتیک زد که توپ به اوت رفت.

دقیقه ۹۰+۲: شوت داریدا را دخیا به زیبایی دور کرد.

در حاشیه :

آلوارو موراتا که اعلام کرده بود دوست ندارد در فرانسه نیمکت نشین باشد و می خواهد در یورو ۲۰۱۶ به طور ثابت بازی کند، آنقدر انگیزه دارد که هیچ چیزی نمیتواند جلوی او را بگیرد؛ تکل او روی پای کمک داور، این را به خوبی نشان میدهد!

بهترین بازیکن :

آندرس اینیستا علاوه بر پاس گل پیروزی تیمش بازی خوبی در میانه زمین انجام داد و لقب بهترین بازیکن میدان را مال خود کرد.

منبع : ورزش سه

—————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اسپانیا ۱ جمهوری چک ۰ / شروع خوب در پایان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط