پربازدید های گوناگون های خبری

استقرار جنگنده بمب افکن های روس در همدان

تصاویر و عکس های منتشره از استقرار جنگنده بمب افکن های روسی در پایگاه هوایی همدان- نقشه مسیر پرواز جنگنده های روسیه از ایران به سمت بمباران مواضع داع و تروریست ها در سوریه -- تحلیل چرایی استقرار هواپیماهای جنگی روسیه در ایران- استقرار جنگنده بمب افکن های روس در نوژه همدان- روسیه- ایران- نیروی هوایی روسیه- پایگاه هوایی نوژه همدانX نیروی هوایی ایران- سوخو۳۴- توپولوف۲۳- SU-34- TU-23- جنگنده بمب افکن TU-23M3 روسیه در همدان- جنگنده بمب افکن SU-34 روسیه در همدان- ۱۴setare.com- سوریه- دلیل کمک ایران به محور مقاومت- مستشاران نظامی ایران در سوریه- مستشاران نظامی روسیه در ایران- ۱۴ ستاره

پایگاه هوایی نوژه که در جنگ هشت‌ ساله مقابل عراق اهمیت بسیاری داشت، اکنون میزبان استقرار جنگنده بمب افکن های روس دوربرد توپولوف ۲۳، TU-23M3 و جنگنده ‌های سوخو ۳۴، SU-34 اوت است. وزارت دفاع روسیه، این موضوع را تأیید و با صدور بیانیه ‌ای اعلام کرد که هواپیماهای مذکور تاکنون با حملات خود انبار عمده سلاح داعش را در نزدیکی شهر حلب نابود کرده‌ اند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، روزنامه شرق در گزارشی با تیتر «پرواز بمب‌ افکن‌ های روسی از همدان به حلب» نوشت : «روس‌ ها بمب‌ افکن‌ های خود را در پایگاه هوایی نوژه “، همدان مستقر کرده‌ اند تا در زمان و هزینه حمله به داعش صرفه‌ جویی شود. این آخرین جلوه از همکاری ‌های ایران و روسیه است که در دو هفته گذشته به ‌جد در دستور کار بوده است. جنگنده ‌های روسی در حالی در ایران مستقر شده‌ اند که مقامات ایرانی همواره بر موضع خود در رابطه با سوریه و ادامه کمکهای مستشاری به سوریه تأکید کرده ‌اند. برهمین‌ اساس حفظ آتش ‌بس یکی از محورهای مورد مذاکره در دیدارهای اخیر مقامات ایرانی و روس بود. بنا بر آنچه در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است، تهران و مسکو در دیدارهای بوگدانف با ظریف و جابری‌ انصاری در مورد حفظ آتش‌ بس در سوریه و ادامه مبارزه سازش ‌ناپذیر علیه گروه ‌های تروریستی داعش و جبهه النصره در سوریه تأکید و توافق کرده ‌اند.

از نوژه تا حلب

پایگاه هوایی شهید نوژه در استان همدان، همان ‌جایی است که در تیرماه سال ١٣۵٩ به ‌عنوان محل شروع کودتایی از سوی افسران نیروی هوایی شاهنشاهی در نظر گرفته شده بود که در نزدیکی رادار مهم سوباشی قرار گرفته و محل استقرار جنگنده‌ های اف-۴، اف- ۵ ساخت آمریکا و میگ ۲۹روسی است.

پایگاه هوایی نوژه که در جنگ هشت‌ ساله مقابل عراق اهمیت بسیاری داشت، اکنون میزبان بمب‌ افکن‌های دوربرد TU-٢٣M٣ و جنگنده‌ های SU-٣۴ اوت روسی است. وزارت دفاع روسیه، این موضوع را تأیید و با صدور بیانیه ‌ای اعلام کرد که هواپیماهای مذکور تاکنون با حملات خود انبار عمده سلاح داعش را در نزدیکی شهر حلب نابود کرده‌ اند. وزارت دفاع روسیه همچنین با انتشار ویدئویی از پرواز هواپیماهایی که از پایگاه نوژه برخواسته‌ بودند اعلام کرد که داعش و جبهه النصره را در اطراف شهرهای حلب، دیرالزور و ادلب و همچنین سه نقطه فرماندهی جنگ و اردوگاه ‌های آموزشی را در حلب، الباب و دیرالزور هدف قرار داده و به‌ این ‌ترتیب تعداد قابل‌ توجهی از تروریست‌ ها را به هلاکت رسانده‌ اند.

گفتنی است که پارلمان روسیه نیز دیروز آمادگی خود برای تصویب توافق ‌نامه استقرار گروه هوایی روسیه در ایران را اعلام کرد. ویکتور اوزروف، سناتور عضو کمیته امنیت پارلمان روسیه، در مصاحبه با ریانووستی، ضمن تأکید بر اینکه یک توافقنامه با ایران (شبیه توا‌فق ‌نامه با سوریه) برای استقرار نیروی هوایی روسیه لازم است، گفت :

«من فکر میکنم که شورای فدراسیون روسیه حاضر است تا این تصمیم را اتخاذ کند». لازم به یادآوری است که هفته گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه، طرح استقرار گروه نیروی هوایی این کشور در خاک سوریه را به پارلمان برای تصویب نهایی ارائه کرده بود.

اکنون استقرار جنگنده بمب افکن های روس در پایگاه هوایی نوژه احتمال رسیدن به چنین توافق ‌نامه ‌ای با ایران را تقویت میکند. آنها می ‌خواهند هواپیماهای خود را به خاطر کاهش درخور توجه زمان پرواز در ایران مستقر کنند.

نقشه مسیر پرواز جنگنده های روسیه از ایران به سمت بمباران مواضع داع و تروریست ها در سوریه -- تحلیل چرایی استقرار هواپیماهای جنگی روسیه در ایران- استقرار جنگنده بمب افکن های روس در نوژه همدان- روسیه- ایران- نیروی هوایی روسیه- پایگاه هوایی نوژه همدانX نیروی هوایی ایران- سوخو34- توپولوف23- SU-34- TU-23- جنگنده بمب افکن TU-23M3 روسیه در همدان- جنگنده بمب افکن SU-34 روسیه در همدان- 14setare.com- سوریه- دلیل کمک ایران به محور مقاومت- مستشاران نظامی ایران در سوریه- مستشاران نظامی روسیه در ایران- 14 ستاره

بمب ‌افکن‌ های دوربرد روسی پیش از این حملات خود را از پایگاه موزدوک روسیه انجام میدادند و باید مسافت ٢٠٠٠کیلومتری برای رسیدن به حریم هوایی سوریه را طی میکردند؛ درحالی‌که استقرار در همدان حداقل ۶٠ درصد از زمان لازم را کاهش می ‌دهد و مسافت به ۷۰۰ کیلومتر کاهش می ‌یابد. البته ارتش روسیه هنوز اعلام نکرده است که چه تعداد از جنگنده‌ هایش قرار است از پایگاه هوایی همدان پرواز کنند.

آنطور که خبرگزاری اینترفکس گزارش داده است، وزارت دفاع روسیه درخواستی را به ایران و عراق فرستاده و از این کشورها خواسته است تا از حریم هوایی‌ شان برای پرتاب موشک ‌های کروز به سوریه استفاده کند. ژنرال ولادیمیر کومویدف، رئیس کمیته دفاع مجلس دومای روسیه، نیز معتقد است که ایران و عراق کریدور پرتاب موشک ‌های کالیبر به سمت سوریه را فراهم خواهند کرد. »

تصاویر منتشره از استقرار جنگنده بمب افکن های روسی در پایگاه هوایی همدان

منبع : تابناک

—————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “استقرار جنگنده بمب افکن های روس در همدان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط