استفتاء / آیا دختران ۹ ساله باید روزه بگیرند ؟

X روزه دار X روزه X احکام روزه داری X توصیه به روزه داران X خطرات روزه داری X کسانی که میتوانند روزه نگیرند X روزه گرفتن در فصل گرما X 14setare.com X 14 ستاره X استفتاء X روزه گرفتن کودکان X روزه گرفتن افراد مسن X روزه گرفتن کارگران-استفتاء -آیا دختران ۹ ساله باید روزه بگیرند ؟

دفتر استفتائات مقام معظم رهبری به سؤالاتی در خصوص روزه داری برای مشاغل سخت، دختران روزه اولی و غیره پاسخ داد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حجت ‌الاسلام و المسلمین رضایی، عضو دفتر استفتائات مقام معظم رهبری در خصوص حکم روزه گرفتن دخترانی که به سن تکلیف رسده اند، اظهار کرد : دختر خانم‌ های روزه اولی به دو گروه تقسیم میشوند که یک گروه از لحاظ جسمی توانایی گرفتن روزه را دارا بوده و رشد خوب و کاملی داشته اند.

آیا همه دختران در سن ۹ سالگی باید روزه بگیرند؟

حجت ‌الاسلام و المسلمین رضایی، عضو دفتر استفتائات مقام معظم رهبری در خصوص حکم روزه گرفتن دخترانی که به سن تکلیف رسده اند، اظهار کرد :

دختر خانم‌ های روزه اولی به دو گروه تقسیم میشوند که یک گروه از لحاظ جسمی توانایی گرفتن روزه را دارا بوده و رشد خوب و کاملی داشته اند.

وی افزود :

خانواده ‌ها می‌توانند با بیدار نگهداشتن این دخترها تا سحر هم از لحاظ تأمین آب مورد نیاز بدن و هم تغذیه تا زمان اذان به آنها کمک کنند.

رضایی عنوان کرد :

گروه دوم دخترهایی هستند که درحالی که به سن تکلیف رسیده ‌اند اما رشد و توانشان در حد کودکان ۵ ساله بوده و تحمل گرسنگی را نخواهند داشت، لذا روزه گرفتن بر آنها هنوز واجب نشده است همانطور که بر افراد مسن کم توان نیز واجب نیست.

وی بیان کرد :

افرادی که دارای مشاغل سخت غیر قابل ترک هستند مانند کشاورزان که برداشت نکردن محصول درآمد و زحمت یک سال آنها را نابود میکند، در صورت بروز حرج و سختی شدید می ‌توانند روزه خود را بخورند و دیگر بر آنها واجب نیست.

رضایی در رابطه با خوف هلاک گفت :

هنگامی که آب بدن به صورت کامل از دست رفته و خوف هلاک بر فرد عارض شود، نوشیدن آب تنها درحد رفع هلاکت جایز بوده و پس از آن می ‌تواند به روزه خود ادامه دهد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “استفتاء / آیا دختران ۹ ساله باید روزه بگیرند ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط