پربازدید های گوناگون های خبری

استان ‌های پر طلاق کشور کدامند ؟

آمار طلاق در ایران -طلاق-استان ‌های پر طلاق ایران- آمار طلاق در ایران در سال 94- آمار طلاق در ایران در سال 95- استان های کم طلاق ایران- 14setare.com- معضل طلاق در ایران- 14 ستاره

مدیرکل دفتر برنامه ‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال جاری ۷۵۰ هزار زوج که ۱٫۵ میلیون نفر را شامل میشود قبل از ازدواج آموزش رایگان ازدواج و زناشویی می ‌بینند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مدیرکل دفتر برنامه ‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال جاری ۷۵۰ هزار زوج که ۱٫۵ میلیون نفر را شامل میشود قبل از ازدواج آموزش رایگان ازدواج و زناشویی می ‌بینند.

ناصر صبحی پیش از ظهر امروز در نشست با تشکل ‌های فعال در حوزه ازدواج و جوانان در اردبیل اظهار کرد :

در همه استان ‌های کشور این برنامه آموزشی با تامین اساتید برجسته و امکانات مورد نیاز به انجام میرسد که سعی‌مان بر این است تا سهمیه بیشتری را به استان اردبیل اختصاص دهیم.

مدیرکل دفتر برنامه‌ ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت :

در سال جاری ۷۵۰ هزار زوج که ۱٫۵ میلیون نفر را شامل میشود قبل از ازدواج آموزش رایگان ازدواج و زناشویی می‌بینند.

صبحی فعالیت تنها ۱۰ سمن در حوزه ازدواج و جوانان را در شان مردم استان اردبیل ندانست و افزود :

هر چند میانگین طلاق و آسیب‌ های اجتماعی در استان اردبیل از متوسط کشوری پایین‌تر است اما باید افزایش طلاق را به عنوان زنگ خطر احساس کنیم و سمن‌ های فعال در این حوزه را تقویت کنیم.

وی با نام بردن از هفت استان پر طلاق و آسیب ‌خیز کشور در حوزه اجتماعی گفت :

تهران، البرز، قم، گیلان، مازندران، اصفهان و خراسان رضوی در صدر استان ‌های پر طلاق و آسیب ‌خیز کشور هستند؛ در حالی که استان‌ های آذری ‌نشین همچون اردبیل از میانگین کشوری رو به پایین هستند.

وی گفت: قرار است ماه ‌های اول یا دوم تابستان کارگاه و همایش ‌های کشوری با میزبانی اردبیل در حوزه ازدواج، جوانان و تعالی خانواده برگزار شود که قطعأ با دعوت از کارشناسان و متخصصان امر سعی‌ مان بر این است تا توسعه برنامه‌ های آموزشی به عنوان یک اولویت مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه ‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان بیان کرد :

ما باید از ظرفیت مجمع خیرین ازدواج و تشکل ‌های مردم نهاد حوزه ازدواج و جوانان بیشترین استفاده را بکنیم که در این ارتباط قطعا تمایل داریم تا از این توانمندی ها بیش از گذشته بهره بگیریم.

صبحی اظهار کرد: دانشگاه محقق اردبیلی دارای مجمع خیرین دانشگاه ‌ساز است که قرار شده با همت این مجمع در اردبیل کمپ دانشجویی با محوریت ازدواج دانشجویان و اسکان آنها فراهم آید که در این زمینه پیگیری ‌های مسئولان استانی و کشوری نیازی جدی و ضروری است.

منبع : فارس

——————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “استان ‌های پر طلاق کشور کدامند ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط