پربازدید های توپ و تور

استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی؟ حقیقت یا توهم؟

سالن ورزشگاه آزادی- X استادیوم 12 هزار نفری آزادی X ورزشگاه پر آزادی X گنجایش واقعی آزادی X تعداد صندلی های ورزشگاه آزادی X 14setare.com X 14 ستاره

در هفته های قبل استادیوم آزادی میزبان تیم های والیبال در هفته سوم لیگ جهانی بوده است و این سوال برای بینندگان به وجود آمده است که چه تعداد بلیط برای این مسابقه به فروش رسیده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در هفته های قبل استادیوم آزادی میزبان تیم های والیبال در هفته سوم لیگ جهانی بوده است و این سوال برای بینندگان به وجود آمده که چه تعداد بلیط برای این مسابقه به فروش رسیده است.

بدون تردید مشهورترین مبالغه ‌ای که در مورد سالن ورزشگاه آزادی انجام شده این است که این سالن گنجایش ۱۲هزار تماشاچی را دارد؛ آنچه به هیچ وجه منطبق با واقعیت نیست.

استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی بزرگترین دروغ ورزشی !!

حقیقت آن است که سالن ورزشگاه آزادی در حال حاضر تنها ۶۵۰۰ صندلی دارد و اگر قرار باشد همه راه ‌ها و معابر دیگر هم پر شوند، حداکثر ۸ یا ۹هزار تماشاچی در این سالن جا خواهند گرفت. در حقیقت ۱۲هزار نفری خطاب کردن این سالن، یک اشتباه عجیب و رایج است که هیچکس نمیداند از کجا آمده و همه هم بدون تحقیق آنرا تکرار می کنند. این سالن هیچوقت ۱۲هزار نفری نبوده است.

تا قبل از سال۸۷، تعداد ۷۵۰۰ صندلی در سالن آزادی وجود داشت که بعد از تعویض و ارتقای کیفی صندلی ها، این رقم به ۶۵۰۰ صندلی کاهش پیدا کرد. جالب اینجاست که بعضأ گزارشگران «جو زده» تلویزیونی، حتی مدعی می شوند بین ۱۵ تا ۲۰ هزار علاقه ‌مند در این سالن حضور پیدا کرده ‌اند! حتی همین چند شب قبل، بهزاد کاویانی که مجری برنامه پخش زنده والیبال بود، از حضور ده‌ ها هزار نفری مردم در سالن ورزشگاه آزادی سخن گفت! به هر حال جا دارد این اشتباه یک بار برای همیشه تصحیح شود و مردم بدانند که سالن آزادی حتی اگر همه صندلی های اصلی و اضافی ‌اش هم پر شود، قادر است حدود ۸ هزار تماشاچی را در دل خودش جا بدهد.

ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی، بزرگترین دروغ ورزشی!!

منبع : هوادران والیبال

————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی؟ حقیقت یا توهم؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط