پربازدید های اخبار بین الملل

اسارت کماندوی آمریکایی ارتش آزاد توسط داعش

نقشه سوریه و عراق- موقعیت شهرهای سوریه- رقه و دیرالزور و بوکمال و الانبار- X ارتش آزاد سوریه X ارتش آمریکا X اردن X نیروهای ویژه آمریکا و انگلیس در سوریه X کماندوهای آمریکایی در سوریه X جیش سوریا الجدید X New Syrian Army X گذرگاه مرزی البوکمال سوریه عراق X سوریه X دیرالزور سوریه X اسارت کماندوی آمریکایی ارتش آزاد توسط داعش X 14 ستاره X 14setare.com

با گذشت یک هفته از شکست سنگین گروه تروریستی تکفیری ارتش آزاد برای بازپس گیری شهر مرزی آلبوکمال واقع در حاشیه شرقی سوریه، روزنامه آمریکایی “وترنز تودی” خبر از اسارت یک کماندوی بازنشسته آمریکایی توسط داعش خبر داده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، با گذشت یک هفته از شکست سنگین گروه تروریستی تکفیری “ارتش آزاد” برای بازپس گیری شهر مرزی آلبوکمال واقع در حاشیه شرقی سوریه، روزنامه آمریکایی “وترنز تودی” خبر از اسارت یک کماندوی بازنشسته آمریکایی توسط داعش خبر داده است.

بنابر این گزارش، این افسر آمریکایی که دارای درجه سرگردی نیروهای ویژه دریایی ارتش این کشور بوده طی دو سال گذشته با استقرار در اردوگاه های آموزشی گروه تروریستی تکفیری ارتش آزاد در دو کشور اردن و ترکیه اقدام به آموزش نظامی تروریستها میکرد. وی در جریان حمله هفته گذشته گروه “جیش سوریا الجدید” به شهر آلبوکمال که از حمایت های مستقیم آمریکا برخوردار بود، در حین هدایت واحدهای نظامی این گروه مجروح شده و به اسارت داعش در آمده است. در این حمله شکست خورده ۸۰ تروریست ارتش آزاد به هلاکت رسیده و ۴۰ تن از آنها نیز به اسارت در آمده بودند.

اسارت کماندوی آمریکایی توسط داعش در دیرالزور سوریه+عکس

گفتنی است این گروه که به تازگی توسط مستشاران نظامی آمریکایی و انگلیسی آموزش داده شده و توسط آنان فرماندهی میشود در مرز اردن و سوریه مستقر شده است و طی هفته های گذشته به شهرهای مرزی سوریه و اردن منتقل شده اند و اخیرأ عملیات گسترده ای را با پوشش رسانه ای گسترده غربی ها آغاز کرده اند که تاکنون نه تنها هیچ دستاوردی نداشته است بلکه با کشته شدن نزدیک به ۴۰۰ نفر از اعضای گروه و اسارت ۱۵ تن از آنان (آمار اعلامی اعضای این گروه ۱۵۰۰ نفر اعلام شده است) توسط داعش همراه شده است. به علاوه اینکه داعشی ها توانستند تجهیزات فوق پیشرفته گروه موسوم به ارتش جدید سوریه را به غنیمت بگیرند.

bwkhml البوکمال

منبع : مشرق نیوز

———————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اسارت کماندوی آمریکایی ارتش آزاد توسط داعش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.