پربازدید های اخبار اقتصادی

ادعایی عجیب درباره ورود میوه های قاچاق

میوه ها- میوه های قاچاق- X میوه قاچاق X راه قاچاق میوه X ستاد مباره با قاچاق کالا و ارز X 14setare.com X 14 ستاره

رییس ستاد مباره با قاچاق کالا و ارز گفت: میوه ‌هایی که با عنوان ترانزیت به کشورهای همسایه از گمرک ترخیص میشود، در داخل کشور تخلیه و با جایگزینی میوه ایرانی از کشور خارج میشود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حبیب ‌الله حقیقی در مورد علت ورود فراوان میوه‌ قاچاق علی رغم فساد پذیری آن اظهار داشت: سال گذشته کشفیاتی در مورد چند محموله میوه قاچاق در اصفهان داشتیم که مشخص شد این میوه‌ها از پایانه بندر شهید رجایی تحت عنوان میوه ترانزیت به مقصد عراق و شلمچه میوه وارد کشور شده و در اصفهان تخلیه شده است.

وی با اشاره به اطلاعات گمرک در مورد نحوه ترخیص چنین میوه‌ هایی تصریح کرد :

سال گذشته کشفیاتی در مورد چند محموله میوه قاچاق در اصفهان داشتیم که مشخص شد این میوه‌ها از پایانه بندر شهید رجایی تحت عنوان میوه ترانزیت به مقصد عراق و شلمچه میوه وارد کشور شده و در اصفهان تخلیه شده است.

میوه را با عنوان میوه ترانزیت وارد کرده اند که میوه ممنوع و غیرممنوعه هم برای کالای ترانزیتی که به کشور دیگر قرار است حمل شود، منعی ندارد. همین بار میوه در اصفهان تخلیه و میوه ارزان قیمت ایرانی به بار اضافه کرده و وقتی از مرز شلمچه بیرون می‌ رود، از نظر نوع کالا و وزن همان است.

به گفته رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آنهایی که در حوزه قاچاق فعالیت می‌ کنند، از هر شگردی استفاده میکنند و نتیجه آن میشود که شما می ‌بینید میوه قاچاق به فاصله دو روز در سردخانه قرار گرفته و به دست مصرف ‌کننده می‌ رسد.

وی عدم کنترل ثبت ورود و خروج کانتینرهای ترانزیتی کشور را یکی دیگر از مسائلی برشمرد که سبب ورود کالای قاچاق به کشور میشود و اضافه کرد :

کامیون ‌هایی که وارد کشور می ‌شوند، زمان مشخصی برای خروج وقت دارند که بیش از این زمان با آنها برخورد خواهد شد.

منبع : فارس

———————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ادعایی عجیب درباره ورود میوه های قاچاق”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.