تحقیق علمی / کودکان پرتحرک باهوش ترند.

کودکان پرتحرک-X تربیت کودک X رفتارشناسی کودکان X هوش کودکان و خردسال X راه تقویت هوش کودک X تأثیر ورزش بر هوش کودکان X 14 ستاره X 14setare.com X اثر فعالیت فیزیکی بر افزایش استعداد کودکان X رابطه کودک با والدین

فعالیت فیزیکی و تناسب اندام و سلامت قلب و عروق می ‌تواند برای رشد و عملکرد ذهن کودکان و افراد جوان خوب و مفید باشد. همچنین انجام فعالیت فیزیکی قبل، بعد و در طول مدرسه موجب تقویت عملکرد تحصیلی کودکان نیز می ‌شود.

به گزارش خبرنگار “۱۴ ستاره“، مطالعه اخیر محققان نشان می ‌دهد ورزش در فضای باز می ‌تواند موجب قدرت ذهن و موفقیت تحصیلی و هوش بالاتر کودکان شود، از این رو بهتر است والدین کودکشان را به بازی کردن و فعال بودن تشویق کنند.

تحقیق علمی / کودکان پرتحرک باهوش ترند

به گفته محققان، فعالیت فیزیکی و تناسب اندام و سلامت قلب و عروق می ‌تواند برای رشد و عملکرد ذهن کودکان و افراد جوان خوب و مفید باشد. همچنین انجام فعالیت فیزیکی قبل، بعد و در طول مدرسه موجب تقویت عملکرد تحصیلی کودکان نیز میشود.

تحقیقات نشان می‌ دهد یک جلسه فعالیت فیزیکی نسبتاً پرتحرک دارای تأثیرات مثبت فوری بر عملکرد مغز، هوش و عملکرد تحصیلی کودکان است.

از لحاظ فواید و مزایای فیزیولوژیکی ورزش، محققان تأکید دارند که تناسب عضلانی و سلامت قلبی-عروقی از عوامل تأثیرگذار قوی بر ریسک ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع۲ در سنین بالاتر است و انجام ورزش شدید در دوران کودکی به دور ماندن از این فاکتورهای پرخطر کمک میکند.

اما محققان اذعان دارند که شدت متوسط یا پایین ورزش همچنان به بهبود سلامت قلب کودکان و متابولیسم آنها کمک می ‌کند، در حالی که فعالیت فیزیکی، مؤلفه اصلی درمان بسیاری از شرایط بلندمدت در کودکان ۶ تا ۱۸ ساله است.

به گفته محققان، تأثیرات مثبت ورزش تنها به سلامت فیزیکی محدود نمیشود. ورزش منظم به رشد مهارت ‌های مهم زندگی و تقویت اعتماد به نفس، انگیزه، عزت نفس و حس آرامش کمک میکند. همچنین باعث تحکیم روابط با همسن و سال‌ ها، والدین و معلمان می‌ شود.

منبع : مهر

————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “تحقیق علمی / کودکان پرتحرک باهوش ترند.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.