پربازدید های گوناگون های خبریمحور مقاومتولایت فقیه

بیانات رهبری پس از نماز عید فطر ۹۵

عکس رهبری در نماز عید فطر 95- X رهبر انقلاب X بیانات رهبری در نماز عید فطر X برگزاری نماز عید فطر در مصلای تهران به امامت رهبر انقلاب X عید سعید فطر مبارک X یمن X سوریه X حقوق های نجومی X فیش حقوقی مدیران و نظر رهبری X امام خامنه ای X آیت الله خامنه ای X اشرافی گری از دید رهبر انقلاب X سخنان رهبری در خطبه های نماز عید فطر X نماز عید سعید فطر در مصلای بزرگ امام خمینی X نماز عید فطر در تهران X موضع رهبری درمورد حقوق های عجیب مدیران X بیانات رهبری در نماز عید فطر 95

هزاران نفر از مردم مومن تهران، صبح امروز (چهارشنبه) نماز باشکوه عید سعید فطر را به امامت رهبر انقلاب در مصلی امام خمینی (رحمه‌ الله) اقامه کردند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مردم مسلمان و خداجوی ایران، امروز به شکرانه یک ماه روزه‌ داری و بندگی و عبادت خداوند متعال، نماز عید سعید فطر را با شکوه فراوان در سراسر کشور برگزار کردند. اوج این حضور و شکرگزاری، در مصلای امام خمینی تهران بود که نماز عید سعید فطر به امامت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.

بیانات رهبری در نماز عید فطر ۹۵

مردم مسلمان و خداجوی ایران، امروز به شکرانه یک ماه روزه‌ داری و بندگی و عبادت خداوند متعال، نماز عید سعید فطر را با شکوه فراوان در سراسر کشور برگزار کردند. اوج این حضور و شکرگزاری، در مصلای امام خمینی تهران بود که نماز عید سعید فطر به امامت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.

خلاصه بیانات رهبری در نماز عید فطر ۹۵ به شرح زیر است :

رهبر انقلاب اسلامی در خطبه اول نماز، ضمن تبریک عید سعید فطر به ملت ایران و امت بزرگ اسلامی، ماه رمضان امسال در کشور را پر از معنویت، توجه، توسل، خشوع و تضرع خواندند و گفتند :

ما مسئولان باید به دلهای نورانی این مردم مومن غبطه بخوریم و البته خدا را شکرگزار باشیم اما از طرف دیگر باید بدانیم که در قبال مردم مومن کشور چه مسئولیت سنگینی داریم.

حضرت آیت الله خامنه ‌ای، روزه‌داری مردم به‌ ویژه جوانان و نوجوانان در بلندترین و گرم ‌ترین روزهای سال را از جلوه‌ های زیبای ماه مبارک رمضان امسال برشمردند و افزودند :

البته دست های خبیثی سعی کردند نوجوانان را به روزه‌ خواری بکشانند که به لطف الهی موفق نشدند و در آینده نیز موفق نخواهند شد.

ایشان خاطرنشان کردند :

این موضوع باید مردم و مسئولان کشور را بار دیگر متوجه کند که دشمنان خبیث ایران اسلامی برای دور کردن نسل بالنده کشور از دین چه برنامه ‌هایی دارند اما برنامه ‌ریزی امسال بدخواهان، با هوشیاری مردم به شکست انجامید.

رهبر انقلاب اسلامی، برگزاری راهپیمایی عظیم روز قدس در هوای بسیار گرم به‌ خصوص در استانهای جنوبی کشور را جلوه زیبای دیگر و یکی از کارهای بزرگ و مجاهدت مردم در ماه مبارک رمضان دانستند و گفتند :

مردم با این حضور گسترده و بلند کردن فریاد خود در قبال مسئله مهم فلسطین، در واقع اعلام کردند که اگر برخی دولتهای اسلامی به آرمان فلسطین خیانت و یا برخی دولتها کوتاهی می کنند و یا برخی ملتها از این موضوع بی خبر هستند، اما ملت ایران حاضر است در مقابل همه دشمنان بایستد و مسئله فلسطین را زنده کند.

حضرت آیت الله خامنه ای، ماه رمضان امسال را نمایشگاه بزرگی از جلوه ها و نشانه های معنویت مردم خواندند و با اشاره به برگزاری جلسات با شکوه قرآنی در حرم های مطهر که به بهترین وجه در رسانه ملی منعکس شد، افزودند :

یکی دیگر از این جلوه ها، پدیده‌ی رو به گسترش افطاری های مردمی در شهرهای مختلف و به‌ویژه در مناطق مختلف تهران بود که این معنویت و روحیه خدمتگزاری به مردم، انصافاً هر فردی را تحت تأثیر قرار می ‌دهد.

ایشان، پدیده حسنه افطاری ‌های مردمی را در مقابل افطاری ‌های مسرفانه و مترفانه دانستند و خاطرنشان کردند :

متأسفانه برخی دستگاه ها اقدام به پدیده زشت افطاری ‌های پر هزینه در هتلها برای افراد غیر مستحق کردند که باید گفت افطاری‌ های ساده و مردمی به افراد مستحق و رهگذران در مقابل این موضوع قرار دارد.

رهبر انقلاب اسلامی، «توزیع افطاری درِ خانه نیازمندان به ‌وسیله جوانانی که نام خود را “کوچه‌ گردانان عاشق” گذاشته ‌اند»، «برگزاری جلسات پر شکوه دعا و مناجات در مساجد، حسینیه ‌ها و مزار شهدا به ‌ویژه در شبهای احیا»، «سنت رو به رشد و مبارک اعتکاف در دهه آخر رمضان» و «اقدام برخی پزشکان در معاینه رایگان بیماران در ماه رمضان» را جلوه‌ های زیبای دیگری از ماه رمضان دانستند و تأکید کردند : این‌ چنین رمضانی قطعاً موجب جلب رحمت الهی خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ‌ای در خطبه دوم نماز، با اشاره به انفجارهای تروریستی در روزهای اخیر در عراق، ترکیه، بنگلادش و برخی کشورهای دیگر، گفتند: متأسفانه امسال عید فطر مسلمانان در برخی کشورها به ‌دست تروریستهایی که می‌خواهند «اسلام جعلی و بدلی» را دستور اربابان خود جایگزین «اسلام واقعی» کنند تبدیل به عزا شد و این جنایات، نتیجه پرورش دادن تروریستها به ‌وسیله دستگاه های امنیتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است.

ایشان با تأکید بر اینکه جرم کشتار انسانهای بی‌ گناه در منطقه متوجه حامیان تروریستهای تکفیری است که البته خود آنها نیز به ‌تدریج در حال آسیب دیدن از تروریزم هستند اما این گناه و جرم آنها فراموش نخواهد شد.

رهبر انقلاب، برافروخته بودن شعله‌ های جنگ و ناامنی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، لیبی و یمن را مایه تأسف خواندند و افزودند:

مردم یمن اکنون یکسال و سه ماه است که در زیر بمباران ها قرار دارند اما باید به این مردم و رهبری حکیمانه آنان آفرین گفت که در چنین شرایطی و در هوای گرم، راهپیمایی روز جهانی قدس را با عظمت برگزار کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هدف اصلی قدرتهای استکباری از به‌راه انداختن جنگ و ناامنی و تروریسم در منطقه، به فراموشی سپرده شدن مسئله فلسطین است، گفتند :

مبارزه برای آزادی فلسطین یک مبارزه اسلامی و همگانی است که ادامه این حرکت، وظیفه همه مسلمانان است و قرار دادن موضوع فلسطین در چارچوب یک موضوع داخلی و عربی صِرف، کاری غلط است.

ایشان در بخش پایانی خطبه دوم نماز عید فطر، به موضوع حقوق ها و برداشت های غیرمنصفانه و ظالمانه اشاره کردند و با تأکید بر اینکه چنین برداشت های نامشروعی از بیت المال، گناه و خیانت به آرمانهای انقلاب اسلامی است، افزودند :

در این موضوع در گذشته، قطعاً کوتاهی ها و غفلت هایی شده است که باید جبران شود اما مسئولان باید موضوع حقوق های نامشروع را به طور جدی پیگیری کنند و اینگونه نباشد که سر و صدایی به پا و بعد هم قضیه به فراموشی سپرده شود.

رهبر انقلاب اسلامی با تمجید از مواضع رئیس جمهور و رؤسای قوای مقننه و قضاییه مبنی بر برخورد و پیگیری قاطعانه با این پدیده زشت، خاطرنشان کردند :

در این موضوع باید دریافت های نامشروع باز گردانده شود و افرادی که مرتکب بی قانونی شده اند، مجازات و افرادی هم که از قانون سوءاستفاده کرده اند، برکنار شوند، زیرا آنان لیاقت حضور در مراکز و مسئولیتها را ندارند.

حضرت آیت الله خامنه ‌ای با تأکید بر اینکه دشمنان نظام اسلامی تلاش دارند تا از این موضوع، مستمسکی بر ضد نظام ایجاد کنند، گفتند : افرادی که دریافتهای نامشروع داشته ‌اند در مقایسه با مدیران پاک‌ دست نظام، اندک هستند اما همین اندک نیز، مضرّ و عیب است و باید برطرف شود.

ایشان یکی از علل وقوع پدیده زشت حقوق های نامشروع را آسیبهای ناشی از «مستی اشرافی‌ گری» دانستند و تأکید کردند :

هنگامی که در جامعه، «اشرافی ‌گری، اسراف و تجمل»، ترویج می‌ شود، نتیجه آن بروز پدیده‌ های زشتی همچون دریافتهای نامشروع است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید مجدد بر لزوم برخورد جدی با این موضوع خاطرنشان کردند :

مسئله عزل و برکناری و بازگرداندن اموال به بیت ‌المال باید در دستور کار مسئولان باشد، زیرا افکار عمومی نسبت به این موضوع حساس است و اگر پیگیری لازم نشود، از اعتماد مردم به نظام اسلامی کاسته خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ‌ای، کاهش اعتماد مردم به نظام را فاجعه خواندند و تأکید کردند :

مسئولان باید با پیگیری و اقدامات قاطعانه، اعتماد مردم را حفظ کنند.

منبع : دفتر مقام معظم رهبری

——————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “بیانات رهبری پس از نماز عید فطر ۹۵”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط