باید فکری برای طلاق و بدحجابی کنیم.

X حج X آیت الله مکارم شیرازی X ازدواج X حرمین شریفین X آل سعود تروریست X عربستان سعودی X جنایات عربستان سعودی X فاجعه منا X فاجعه منی X منا X حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام X کشتار حجاج در مکه X ایران X ممنوعیت ایرانیان از حضور در خانه خدا توسط عربستان سعودی X Iranian ban from the house of God by Saudi Arabia X حظر الإيراني من بيت الله من المملكة العربية السعودية X بستن راه حجاج ایرانی توسط آل سعود X إغلاق الحجاج الإيرانيين من قبل السعودية X قتل الحجاج في منى X قتل الحجاج في منى آل سعود X 14setare.com X 14 ستاره

یکی از مراجع تقلید گفت : امروز برای جلوگیری از طلاق، امر به معروف و مقابله با بدحجابی که به مشکل بزرگی تبدیل شدن است، کسی متولی نیست و متولی اصلی آن باید حوزه علمیه باشد و جنگ اصلی ما برای زنده کردن همین ارزش ‌‌های اسلامی است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، آیت ‌الله ناصر مکارم ‌شیرازی چهارشنبه شب که در نخستین شب از ضیافت قرآن و اعاظم حوزه در دارالقرآن علامه طباطبایی (ره) سخن می‌ گفت با تسلیت وفات حضرت خدیجه کبری (س) اظهار کرد :

آن حضرت مظلومیت عجیبی داشت و در دوران مشکلات مکه با پیامبر (ص) همراه بود اما در دوران مدینه، شاهد رشد و گسترش اسلام نبود. ایشان در دوران مشکلات سخت اسلام در مکه، پیامبر(ص) را تکریم میکرد و سختی ‌‌ها و دشواری ‌های تبلیغ در مکه را از پیامبر می ‌زدود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم افزود :

در این ماه مبارک دست به دعا بر میداریم تا آتش ‌‌هایی که دشمنان در کشورهای اسلامی برافروخته ‌اند، به برکت این بانو خاموش شود و شما عزیزان نیز هر چه می ‌توانید در این ماه رمضان برای پیروزی بر این جنایتکاران و اشرار دعا کنید تا در آینده نزدیک ناظر ایجاد امنیت در همه کشورهای اسلامی باشیم.

این مرجع تقلید با اشاره به آیات مبارک قرآن کریم درباره احکام الهی، به تشریح یکی از آنها پرداخت و گفت :

یکی از نکات مهم قرآن این است که برای تمام احکام، فلسفه‌ای را ولو به شکل مختصر بیان کرده است که شامل نماز، روزه و جهاد و دیگر احکام میشود. در قرآن دو آیه به نشانه‌‌ های تقوا اشاره دارد که یکی از آنها آیه ۱۷۶ سوره بقره است که تمام جوانب دین را بیان میکند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد :

از یکسو می‌خوانیم که روزه روح تقوا را زنده میکند و از سوی دیگر آثار تقوا بیان میشود از این رو در ماه رمضان با توجه به زنده شدن روح تقوا، شاهد شکوفایی معنوی مومنان هستیم.

ایشان تصریح کردند :

یکی از نکات برجسته مرحوم علامه طباطبایی (ره) فتح باب جدیدی در تفسیر قرآن به قرآن بود و ایشان ابواب جدیدی را در این زمینه باز کرد و این نکات نیز در همین راستا بیان شده است.

این مرجع تقلید در فرازی دیگر از سخنان خود به انواع جهاد اشاره کرد و گفت :

جهاد مفاهیم وسیعی دارد و از جمله آنها جهاد فرهنگی است و مشکل بزرگی که در مقابل خطبا و علما و حوزه علمیه قرار دارد، همین جهاد است. این جهاد که همان زنده کردن ارزش ‌های اسلامی است، در قانون اساسی متولی دارد اما در جامعه متولی خاصی ندارد.

وی به امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت :

امروز برای جلوگیری از طلاق، امر به معروف و مقابله با بدحجابی که به مشکل بزرگی تبدیل شدن است، کسی متولی نیست و متولی اصلی آن باید حوزه علمیه باشد و جنگ اصلی ما برای زنده کردن همین ارزش ‌‌های اسلامی است. اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، ممکن است به جایی برسد که دیگر نتوانیم جلوی آنرا بگیریم.

آیت ‌الله مکارم شیرازی به زمان جولان افکار غیر اسلامی در قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت :

فضا را طوری تغییر داده بودند که در کتابی منکر وجود خدا شده بودند و این بحث ‌ها را در جامعه مطرح میکردند و این از نبود امر به معروف و نهی از منکر بود.

این مرجع تقلید تصریح کردند :

امر به معروف سبب پاک شدن جامعه و برپا شدن فرایض میشود. از سوی دیگر قم پایگاه انقلاب است و باید در این زمینه هم پیشرو باشد.

امیدواریم خداوند متعال ما را از شر آسیب ‌ها دور کند و به ویژه از این شبکه‌ های ماهواره ‌ای که به یک لجنزار واقعی تبدیل شده است و امیدوارم با مدد خداوند متعال، دست همه دشمنان را کوتاه کنیم.

منبع : فارس

————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “باید فکری برای طلاق و بدحجابی کنیم.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط