پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

آنالیز تیم ملی چین قبل از دیدار با ایران

پیروزی کره‌جنوبی مقابل چین در دیداری پرگُل - عکسهای تیم ملی چین - بازی چین کره - بازی کره چین - عکسهای بازی چین کره جنوبی - عکس های دیدار کره چین - تصاویر تیم ملی فوتبال چین - تصاویر تیم ملی چین - عکس های چین - چین- کره جنوبی- تیم ملی فوتبال چین - تیم ملی فوتبال کره جنوبی- 14 ستاره- آنالیز تیم ملی فوتبال چین- 14setare.com- گروه ایران در مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018- مقدماتی جام جهانی 2018- انتخابی جام جهانی 2018 روسیه

تیم ملی فوتبال چین چین در اولین دیدارش در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل کره جنوبی با نتیجه ۳-۲ شکست خورد؛ نتیجه ای که احتمالا به تغییر تاکتیک این تیم مقابل ایران منجر خواهد شد.

به گزارش “چهارده ستاره“، چین در اولین دیدارش در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل کره جنوبی با نتیجه ۳-۲ شکست خورد؛ نتیجه ای که احتمالا به تغییر تاکتیک این تیم مقابل ایران منجر خواهد شد.

نمایش چینی ها در اولین دیدار مقابل کره انتقادهای زیادی را به همراه داشت؛ به ویژه در فاز دفاعی که دفاع سه نفره این تیم نتوانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد و احتمالا باعث خواهد شد که آنها مقابل ایران با سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی کنند.

اما در اینجا نگاهی خواهیم داشت به عملکرد چین مقابل کره جنوبی و دلایل شکست آنها :

مطابق پیش بینی ها، چین با سیستم ۲-۵-۳ مقابل کره جنوبی قرار گرفت. “وولی”، به عنوان یکی از دو مهاجم مرکزی بازی کرد و ژائو هونگ بو، سرمربی این تیم مجبور شد به علت تقویت استحکام دفاعی، بسیاری از ستارگان فاز هجومی خود را نیمکت نشین کند.

سیستم دفاعی چین

در بازی برابر کره، مطابق انتظار، چین در زمین خود بازی را نگه داشت تا کره جنوبی در سئول به سمت دروازه آنها حمله ور شود. مالکیت توپ، در نیمه اول ۷۵ به ۲۵ به سود کره بود. چینی ها می دانستند که در صورت ارائه یک بازی باز، به شدت از سوی حریف خود جریمه خواهد شد. کاملا قابل درک است که این روش، تنها فرمول برد برابر کره در خاک این کشور است.

سرمربی چین قصد داشت تا با نزدیک کردن مدافعان کناری به مدفعان وسط در سیستم ۲-۵-۳، فرصت ایجاد هرگونه موقعیت را از کره بگیرد و همچنین در صورت امکان، با استفاده از سرعت بک‌ های چپ و راست، ضدحمله هایی را روی دروازه حریف ترتیب دهد.

گل اول کره

گل اول کره، روی سرعت قابل توجه بازیکنان این تیم در فاز هجومی به دست آمد. مدافعان چین روی ضربه ایستگاهی بسیار کند عمل کردند و در زمینه یارگیری نیز موفق نشان ندادند.

“کوحاچول”، هافبک کره در میانه میدان تنها بود و یار مستقیم وی “هوانگ بوون”، او را تحت فشار قرار نداده بود. نکته مهم دیگر، سرعت پایین مدافعان چین در آفساید گیری است به طوری که بارها آنها در مقابل سرعت کره ای ها ناکام ماندند و “جانگ هیونگ سو” و “کی سانگ یانگ”، بارها خط دفاعی کند چین را آزار دادند. البته گل اول کره اگرچه در جریان بازی به ثمر نرسید، اما میتوان آنرا حاصل یک سری حرکات تاکتیکی قلمداد کرد.

در نیمه اول، کره ای ها بیشتر به دنبال ایجاد فضاهای خالی در برابر دفاع متمرکز چینی ها بودند. البته مالکیت ۷۵ درصدی کره ایها به اضافه ایجاد چند موقعیت گل، نشاندهنده این نکته بود که میتوان از ضعف های دفاعی چین اسفاده کرد. به پایان رسیبدن نیمه اول با برتری کره، چین را مجبور کرد که برای کسب حداقل امتیار در خانه حریف، از دفاع صرف خارج شده و برنامه خود را تغییر دهد.

تغییرات نیمه دوم

چین، تغییرات در رویکرد بازی خود را از همان ابتدای نیمه دوم آغاز کرد. کارشناس تلویزیون کره در این رابطه گفت: “شکل بازی حریف تغییر نکرده و آنها تنها کمی آهنگ هجومی به خود گرفته اند و بازتر بازی می کنند که این موضوع می تواند به ایجاد شانس های بیشتر برای کره منجر شود”.

در حقیقت در نیمه دوم، ۵ عنصر دفاعی چین همچنان حفظ شدند اما کمی جلوتر بازی می کردند. این اتفاق، باعث شد تا کره بتواند نیمه دوم را به دور از فضای فشرده و در باکس‌ های بازتر و عریض تر دنبال کند.

گل های بعدی کره جنوبی

دو موقعیت اول گلزنی کره در نیمه دوم، توسط “لی چونگ یونگ” و “کوچه چئول” تبدیل به گل شد تا این تیم با ۳ گل در خانه از حریف خود پیش افتد. اگرچه در نگاه اول، روش های گلزنی کره بسیار ساده به نظر می رسید اما نباید نقش دوندگی های مورب بازیکنان کره را در به ثمر رساندن گل ها نادیده گرفت. حرکت تعیین کننده “کو” قبل از گل، نشان دهنده تاثیر دوندگی بازیکنان کره می‌ باشد.

واکنش تیم ملی فوتبال چین

اگرچه به نظر می رسید ادامه بازی با برتری کره همراه باشد، اما چند اشتباه جزئی در حط دفاعی باعث شد تا چین در آستانه بازگشت به بازی قرار گیرد. در دقیقه ۷۴، اشتباه فاحش مدافع کره در دفع توپ، آن را در مقابل پای “یوهای” قرار دارد تا او قفل دروازه کره را بگشاید. همگان مدافع کره را مقصر اصلی دریافت گل می دانند زیرا می توانست به جای دفع توپ در مقابل مهاجم چین، توپ را به کرنر بفرستد.

به جز اشتباه ابتدایی مدافع کره، باید این گل را محصول اشتباهات سریالی و دفاع توپ های همراه با سراسیمگی مدافعان قلمداد کرد که یک موقعیت فوق العاده را تقدیم “یوهای” کرد و او نیز به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

گل دوم چین را میتوان برآمده از ضربه زیبای هائو جون مین و البته خستگی ساق پاهای هافبک های کره دانست. چین حتی می توانست به گل سوم نیز برسد. با بازنویسی سناریو اشتباهات مدافعان کره چین می توانست از جناح چپ به گل برسد که این امر محقق نشد.

منبع : ورزش سه

—————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آنالیز تیم ملی چین قبل از دیدار با ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط