پربازدید های اخبار بین الملل

آمریکا : ایران برای سرمایه گذاری ناامن است !!

آدام زوبین معاون خزانه داری امریکا و ادامه تحریم های ایرانی - آمریکایی برجام - برجام- 6 ماه پس از برجام- فضای پسابرجام- 14 ستاره- مذاکرات هسته ای- مذاکره ایران و امریکا- 14setare.com- توافق هسته ای- وزارت خزانه داری آمریکا- مذاکره آمریکا و ایران- آمریکا- ایران

مقام ارشد وزارت خزانه‌ داری آمریکا در نشست استماع کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان گفت که کشورش برنامه ‌ای برای آزاد کردن مبادلات چرخه دلار برای ایران ندارد. او گفت که ایران برای سرمایه گذاری ناامن است.

به گزارش “چهارده ستاره“، مقام ارشد وزارت خزانه‌ داری آمریکا در نشست استماع کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان گفت که کشورش برنامه ‌ای برای آزاد کردن مبادلات چرخه دلار برای ایران ندارد.

آدام زوبین، معاون وزیر خزانه ‌داری آمریکا روز چهارشنبه گفت که کشورش هیچ برنامه‌ای برای آزاد کردن مبادله چرخه دلار برای ایران ندارد.

این در حالی است که کارشناسان می‌ گویند با توجه به سلطه دلار در مبادلات خارجی، ایران بدون دسترسی محدود به آنچه در اصطلاحات بانکداری «چرخه دلار» (U-Turn) خوانده میشود، امکان برخورداری از آثار رفع تحریم‌ های هسته‌ ای را نخواهد داشت.

منظور از مبادلات چرخه دلاری، استفاده بانک‌ های ایرانی از خدمات دلاری بدون ارتباط مستقیم با نظام بانکی آمریکا است. تا قبل از سال ۲۰۰۸ بانک‌ های ایرانی با واسطه بانک‌ های خارجی (مانند بانک ‌های سوییسی) مجاز به استفاده از اینگونه مبادلات بودند، اما واشنگتن از نوامبر آن سال استفاده بانک‌ های ایرانی از این خدمات را ممنوع اعلام کرد.

زوبین که در نشست استماع کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با حضور «استفان مول»، هماهنگ‌ کننده آمریکایی اجرای «برجام» صحبت میکرد، گفت :

ما درباره ماهیت تهدیدهای غیرهسته ‌ای ایران آگاه هستیم. ما به این تهدیدها با استفاده از طیفی از ابزارهای در دسترسمان -از جمله اجرای تحریم‌ های فعلی و قرار دادن نفرات و گروه‌ های جدید در فهرست تحریم‌ ها در مواقع مقتضی- پاسخ خواهیم داد.

زوبین همچنین به چالش‌ های پیش روی ایران برای انجام مبادلات بانکی اشاره کرد و با نقل اظهارات باراک اوباما، رئیس ‌جمهور آمریکا، تهران را به انجام اقداماتی که سرمایه‌ گذاری را در این کشور غیرامن میکنند، متهم کرد.

ایران و گروه ۱+۵ تیرماه سال جاری به توافقی برای پایان دادن به یک دهه تنش بر سر برنامه هسته‌ ای ایران رسیدند که قرار است در ازای ایجاد برخی محدودیت‌ ها در این برنامه، تحریم‌ ها علیه ایران را رفع کند. روز رسمی و تاریخ اجرای برجام ۲۶ دی ماه ۹۴ بود.

ایران به تمامی تعهدات خود پایبند مانده، اما قوانین پیچیده تحریمی آمریکا و بهانه گیری آمریکایی ها موجب شده ایران نتواند اثرات رفع تحریم را احساس کند.

منبع : افکار

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آمریکا : ایران برای سرمایه گذاری ناامن است !!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.