پربازدید های کامپیوتر و اینترنتگوناگون

آمار وحشتناک جستجوها در گوگل

Google1-X گوگل X سایت گوگل X شرکت گوگل X google.com X www.google.com X 14 ستاره X 14setare.com X موتور جستجوگر گوگل X آمار جستجو در گوگل

موتور جستجوگر گوگل در بین همنوعان خودش نظیر موتورهای جستجوگر یاهو، بینگ و غیره جزو بزرگترین موتور جستجوگر در دنیا محسوب میشود. سوالی که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید این است که دقیقا چه تعداد جستجو توسط این موتور جستجوگر انجام می ‌پذیرد؟

به گزارش “۱۴ ستاره“، پس از سالها سکوت شرکت گوگل در رابطه با تعداد درخواست جستجوها، این غول جستجوگر هم‌ اکنون اعلام کرده است که سالانه تریلیون ‌ها جستجو از طریق موتور جستجوگرش در حال انجام است.

با اینکه شرکت گوگل آمار و ارقام دقیقی را در این خصوص آشکار نکرده است طی یک اعلامیه به رسانه ‌ها اظهار داشته که سالانه بیش از ۲ تریلیون جستجو در سطح جهان انجام می‌ گیرد. این رقم تمام درخواست ‌های جستجو در همه دامنه‌ های خاص هر کشور را شامل میشود اما جستجوگرهای “Google Powered” بر روی سایت ‌هایی نظیر یاهو شامل تعداد جستجوهای انجام شده نمیشوند.

آمار و ارقام به دست آمده گوگل از ابتدا تاکنون قابل توجه بوده ‌اند اما طی سالهای اخیر بنا به دلایل خاصی این شرکت بزرگ توانسته به شکل محسوسی از سایر شرکت ‌های رغیب پیشی بگیرد. در اواخر دهه نود میلادی که اینترنت از همه لحاظ تفاوت ‌های بسیاری با اینترنت امروزی داشت، تعداد جستجوهای انجام شده از طریق موتور جستجوگر گوگل سالیانه حدود ۱ میلیارد جستجو برآورده شده بود.

این رقم ظاهرا در سال ۲۰۰۰ به ۱۴ میلیارد جستجو در سال افزایش یافت و از آن موقع تا کنون روند صعودی را در پیش گرفته است. بر طبق گزارشات به دست آمده در بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ تعداد جستجوهای سالانه به بیش از ۵۵ میلیارد جستجو در سال رسید و تا سال ۲۰۰۴ با عرضه اولیه سهام شرکت، این رقم به ۷۳ بیلیون جستجو در سال افزایش یافت.

سکوت کمپانی گوگل در رابطه با اعلام دقیق آمار پس عرضه اولیه سهام به این معناست که تا چندین سال آینده اطلاعات قابل اعتمادی در رابطه با این موضوع در دسترس نخواهد بود. با این حال یک جهش عظیم در سال ۲۰۰۹ در رابطه با این آمار صورت گرفت و کمپانی گوگل ادعا کرد که روزانه بیش از ۱ میلیارد جستجو انجام می ‌گیرد به این معنا که سالیانه حداقل ۳۶۵ میلیارد جستجو از طریق موتور جستجوگر کمپانی گوگل در حال انجام بود.

پس از گذشت چندین سال بدون اعلام آمار و ارقام جستجوهای انجام شده از طریق کاربران در سرتاسر جهان، نهایتأ در سال ۲۰۱۲ کمپانی گوگل اعلام کرد که ماهیانه ۱۰۰ میلیارد جستجو در حال انجام است بدین معنا که طی یک سال ۱٫۲ میلیارد جستجو انجام میشود.

در حال حاضر این کمپانی به طور رسمی اعلام کرده است که در سال بیش از تریلیون‌ ها جستجو از طریق این موتور جستجوگر انجام می ‌گیرد. هم اکنون بر طبق این آمار، سالیانه حداقل ۲ تریلیون جستجو در حال انجام است هرچند که رقم حقیقی تعداد این جستجوها ممکن است بسیار بالاتر از ۲ تریلیون جستجو در سال باشد.

منبع : فارنت

————————————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آمار وحشتناک جستجوها در گوگل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط