پربازدید های اخبار اقتصادی

آمار سینوسی تولید خودرو در ایران

khodro - خط تولید خودرو در شرکت خودروسازی ایرانخودرو - خودرو - تولید خودرو در ایران - خودروسازی ایران - صنعت ساخت خودرو در ایران - 14 ستاره - آمار تولیدات خودرو در سال 91 - آمار تولیدات خودرو در سال 92 - آمار تولیدات خودرو در سال 93 - آمار تولیدات خودرو در سال 94 - آمار تولیدات خودرو در سال 95 - آمار تولید ماشین در ایران

تولید انواع خودرو در ایران در طی پنج سال اخیر روند سینوسی شامل دوره ‌های صعود و نزول داشته است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تا سال ۱۳۹۱ تیراژ تولید خودرو در ایران روندی صعودی داشت اما از این سال به بعد تحت تاثیر برخی اتفاقات داخلی و خارجی روند تولید خودرو نزولی شد.

آمار سینوسی تولید خودرو در ایران طی سالهای اخیر

تولید انواع خودرو در ایران در طی پنج سال اخیر روند سینوسی شامل دوره ‌های صعود و نزول داشته است.

تا سال ۱۳۹۱ تیراژ تولید خودرو در ایران روندی صعودی داشت اما از این سال به بعد تحت تاثیر برخی اتفاقات داخلی و خارجی روند تولید خودرو نزولی شد.

سال ۱۳۹۰ که سال اوج تیراژ تولید خودرو در ایران بود، در مجموع یک میلیون و ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو تولید شد. سال ۱۳۹۱ اما روند نزولی این صنعت آغاز شده و تولید این محصول در این سال به ۹۲۴ هزار دستگاه کاهش یافت.

سال ۱۳۹۲روند نزولی تولید خودرو تشدید شده و تولید این محصولات به ۷۳۷ هزار دستگاه رسید. اما در سال ۱۳۹۳ روند تولید خودرو مجددأ صعودی شده و به یک میلیون و ۱۳۰ هزار دستگاه افزایش یافت.

سال ۱۳۹۴ اما تولید این محصول مجددأ کاهش یافته و به ۹۷۶ هزار دستگاه رسید؛ این در حالی بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در این سال را هدف‌گذاری کرده بود.

برای سال جاری یعنی سال ۱۳۹۵ نیز هدف‌گذاری تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو از سوی وزارت صنعـت، معدن و تجارت صورت گرفته که البته برخی فعالان صنعت خودرو معتقدند این هدف بیش از حد خوشبینانه بوده و محقق نخواهد شد.

روند سینوسی صعودی و نزولی تولید خودرو در ایران در حالی است که براساس سند اهداف و سیاست ‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴، تولید انواع خودروهای سبک شامل سواری و وانت در ایران ظرف ۱۰ سال آینده باید به سه میلیون دستگاه افزایش یابد.

منبع : ایسنا

———————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آمار سینوسی تولید خودرو در ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.