پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

آلمان ۱ ایرلندشمالی ۰ / صعود آلمان با درخشش اوزیل

X یورو X برنامه گروه سه یورو 2016 X یورو 2016 فرانسه X تیم ملی فوتبال آلمان X آلمان ایرلند X تصاویر یورو 2016 X جام ملتهای اروپا X 14setare.com X 14 ستاره X مسعود اوزیل-المان ۱ ایرلند شمالی۰

تیم ملی آلمان در شبی که موقعیت های زیادی روی دروازه حریف ایجاد کرد، توانست با نتیجه ۱-۰ به پیروزی برسد و به عنوان تیم اول گروه C راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی آلمان در سومین بازی مرحله گروهی خود مقابل ایرلند شمالی به میدان رفت و با پیروزی در این دیدار، به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شد.

گزارش خلاصه بازی ایرلند و آلمان

در ابتدای مسابقه ایرلندی ‌ها مصمم نشان میدادند اما این آلمانی ‌ها بودند که دقیقه پنج اولین موقعیت را ایجاد کردند. با این حال ضربه سر گومز روی سانتر کیمیچ با دخالت مدافعان حریف راهی به درون دروازه نیافت. سه دقیقه بعد باز هم کیمیچ حرکت خطرناکی را آغاز کرد، پاس او در فاصله سی متری دروازه به اوزیل رسید، او توپ را برای مولر ساخته و پرداخته کرد اما ضربه نهایی این مهاجم بایرنی توسط دروازه‌ بان ایرلند مهار شد.

GettyImages-541949060

دقیقه ۱۲فرصت بعدی برای شاگردان لوو که مالکیت توپ را از آن خود می‌دیدند پدید آمد؛ ماریو گومز روی خط محوطه جریمه ایرلند پاسی را برای گوتزه ارسال کرد، او در مصاف با مک ‌گاورن ناکام بود اما توپش در این میان به کیمیچ رسید. با این حال او هم در زدن ضربه نهایی دقت لازم را نداشت و فرصت به دست آمده را از دست داد.

آلمان که پویاتر و پرتحرک ‌تر از دیدار مقابل لهستان به نظر می‌ رسید، دقیقه بیست توسط اوزیل موقعیت خطرناک دیگری برای گل زدن داشت اما درحالی که به جز دروازه ‌بان ایرلند مانع دیگری را روبروی خود نمی ‌دید، توپ درست روی پاهایش جفت و جور نشد.

دقیقه ۲۳ سانتر کیمیچ در مرکز زمین به گومز رسید، او توپ را برای مولر ارسال کرد و این بازیکن هم از فاصله هفت متری به سمت دروازه ایرلند شوت کرد، اما توپش با اختلاف بسیار اندک از کنار تیر دروازه به بیرون رفت.

او بالاخره دقیقه ۲۹ موفق به شکستن قفل دروازه مک‌گاورن شد. این بار هم گومز و کیمیچ و اوزیل مهیا کننده این فرصت بودند و ضربه نهایی را گومز، در حالی که مدافع حریف در مقابلش قرار داشت، زد.

ده دقیقه بعد این سه بازیکن موقعیت دیگری را ایجاد کردند و گومز می‌ توانست اختلاف کار را به دو گل برساند اما او در حالی که در فاصله پانزده متری دروازه ایرلند فضای خالی بسیاری را در اختیار داشت و کسی مزاحمش نبود، در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشت و این فرصت از دست رفت تا نیمه نخست با همان تک گل گومز پایان یابد.

در نیمه دوم هر دو تیم بدون هیچ تغییری وارد زمین شدند. دقیقه ۵۲ کیمیچ سانتری عالی را برای گوتزه ارسال کرد. این بازیکن درحالی که موقعیت بسیار خوبی در اختیار داشت در مصاف با مک‌گاورن شکست خورد. این اولین فرصت خطرناک بازی در نیمه دوم بود. گوتزه سه دقیقه بعد جای خود را به آندره شورله داد.

دقیقه ۵۷ ژرمن ‌ها اسیر یک ضد حمله شدند و در شرایطی که نویر تا فاصله بیست متری تک و تنها بود اوزیل فورا به عقب بازگشت و فرصت را از حریف گرفت. در این دقایق شاگردان لوو رو به جلو حرکت می ‌کردند اما در زدن ضربات آخر توفیقی نداشتند و به نظر می‌ رسید این نیمه تب و تاب نیمه نخست را ندارد. دقیقه ۷۰ شواین ‌اشتایگر هم به جای خدیرا به زمین آمد تا شاید بتواند درخشش بازی نخست برابر اوکراین را که دقایق آخر وارد زمین شد و در اولین حرکتش گلزنی کرد را جبران کند اما این بار موفق به نظر نمی ‌رسید.

دقیقه ۸۲ سانتر زیبای کیمیچ از سمت راست روی سر گومز فرود آمد، توپ این مهاجم سی ساله اگر چه اینبار درون چارچوب بود اما با واکنش عالی مک‌گاورن به بیرون رفت. او یکبار دیگر دقیقه ۸۹ روی پاس شورله موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما باز هم مک‌گاورن دروازه ‌اش را نجات داد. این اما آخرین فرصت ژرمن ‌ها نبود.

اوزیل دقیقه ۹۰ از سمت راست خطرناک ظاهر شد، ولی ایرلندی‌ ها خوش‌شانس بودند که توپ این بازیکن با اختلافی بسیار کم به بیرون رفت تا سه امتیاز بازی به لطف تک گل گومز که در نیمه نخست به ثمر رسید به حساب آلمان واریز شود.

عکس/ آمار بازی آلمان مقابل ایرلند شمالی

تیم ملی آلمان در شبی که موقعیت های زیادی روی دروازه حریف ایجاد کرد، توانست با نتیجه ۱-۰ به پیروزی برسد و به عنوان تیم اول گروه C راهی مرحله بعد شود.

عکس/ آمار بازی آلمان مقابل ایرلند شمالی

عکس/ بهترین بازیکن دیدار آلمان مقابل ایرلندشمالی

مسوت اوزیل به عنوان بهترین بازیکن دیدار آلمان مقابل ایرلندشمالی انتخاب شد.

مسعود اوزیل گرچه نتوانست دروازه ایرلند را باز کند اما آمار خیره کننده در این دیدار داشت.

هافبک طراح ژرمن ‌ها بعد از پایان بای به عنوان برترین بازیکن میدان انتخاب شد.

دقت پاس : ۹۸٫۵ درصد پاس‌ ها سالم به بازیکن مورد نظر رسیده است.

۶۶٫۷ نبردهای تن به تن را هم اوزیل توانسته ببرد.

عکس/ بهترین بازیکن دیدار آلمان مقابل ایرلندشمالی

آمار خیره کننده اوزیل مقابل ایرلند +عکس

منبع : مشرق نیوز

—————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آلمان ۱ ایرلندشمالی ۰ / صعود آلمان با درخشش اوزیل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط