پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

چرا آلمان ها نمی توانند ایتالیا را ببرند ؟

fussball-em-2012-deutschland-vs-italien-ایایتالیا آلمان در یک چهارم نهایی یورو 2016 فرانسه-تالیا آلمان

نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۷۰ به عنوان بازی قرن لقب گذاری شده است؛ درست مثل فینال ۱۹۸۲ و خوشحالی تاردلی، نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ و گروسو و عضلات ماریو بالوتلی در سال ۲۰۱۲٫

ایتالیا آلمان در یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ فرانسه

ایتالیا آلمان را خواهد برد ؟

به گزارش “۱۴ ستاره“، نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۷۰ به عنوان “بازی قرن” لقب گذاری شده است؛ درست مثل فینال ۱۹۸۲ و خوشحالی تاردلی، نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ و گروسو و عضلات ماریو بالوتلی در سال ۲۰۱۲٫

تاریخ رقابت آلمان و ایتالیا در تورنمنت‌های بزرگ ملی بسیار درخشان است ولی فقط برای آتزوری. دو تیم ۸ بار در مقابل دیدگان فوتبال دوستان به مصاف یکدیگر رفته اند که هر ۸ بار آلمان با دست خالی زمین را ترک کرده است. آنها برای بازی امشب آماده میشوند و میدانند که باید اولین پیروزی خود در تاریخ را مقابل شاگردان کونته کسب کنند.

برای ملتی با این تاریخ بزرگ مخصوصأ در فوتبال که چهار جام جهانی و سه قهرمانی اروپا را شامل می ‌شود، اینکه نتوانند از سد یک حریف مشخص در طول تاریخ بگذرند، اتفاق دردناکی است. در حالی که هیچگاه فاصله دو بازی شان بیش از ۱۰ سال نشده و همواره آلمان چه در اوج و چه در افت مقابل ایتالیا ناکام بوده است. ولی چرا ژرمن ها در این ۸ بازی، ۴ تساوی و ۴ شکست کسب کرده اند ؟

ورنر میکلر، روان شناس ورزشی مشهور که در دانشگاه ورزش کلن آلمان تدریس میکند و مسئول تدریس روان شناسان تیم ملی آلمان است، در مصاحبه با گل مدعی شد که تصوری در ذهن بازیکنان است که کارشان را سخت میکند.

او گفت :

“همیشه به چیزهایی که در ذهن بازیکنان می‌ گذرد بستگی دارد. در درجه اول، تمام بازیکنان در این تجربه منفی حضور نداشته اند. در درجه دوم، چگونه باید با آن کنار آمد؟ اگر قهرمان جهان شده ایم و چالش‌ های زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم و این‌ ها به ما اعتماد به نفس نداده پس ارزشی نداشته اند.”

این موضوع در سوی دیگر جور دیگری نمود پیدا میکند. در حقیقت این موضوع باعث شده تا ایتالیا بتواند این رکورد شکست ناپذیری اش را ادامه دهد. بازی نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ یک نمونه بسیار خوب در تاریخ فوتبال برای بررسی طبیعت فوتبال ۱۲۰ ای است. در حالی که انتظار می ‌رفت بازی بدون گل به پنالتی کشیده شود و آلمان با تخصصی که در ضربات پنالتی دارد پیروز میدان شود، فابیو گروسو و آلساندرو دل پیرو دو گل وارد دروازه آلمان کردند و بازی ۲-۰ به پایان رسید.

اگر بخواهیم کلیشه ای برخورد کنیم، آن پیروزی کاملأ ایتالیایی بود و نیمه نهایی یورو ۲۰۱۲ به فرهنگ و سنت ایتالیا نزدیک تر بود. دو گل از ماریو بالوتلی در نیمه اول که آن خوشحالی معروفش را به همراه داشت و تیم چزاره پراندلی را به فینال رساند. حتی گل دیرهنگام اوزیل هم نتوانست عملکرد خوب خط دفاعی ایتالیا در آن بازی را زیر سوال ببرد. ولی درست مثل نیمه نهایی سنگین ۱۹۷۰ و ماراتن دشوار ۱۹۸۲، ایتالیا راه ‌های بسیاری برای شکست دادن آلمان پیدا کرده است. تیمهای ملی ایتالیا همواره بر اساس پایه ای محکم و دفاعی مقتدر ساخته میشود ولی این چهار پیروزی به طرق مختلفی به دست آمده است.

این نشان می ‌دهد که همواره عنصر شانس یا به اصطلاح “لبه روانی” به کار آتزوری آمده تا توانسته چنین رکورد فوق ‌العاده ای مقابل آلمان رقم بزند. آخرین باری که مانشافت موفق شد نتیجه ای نزدیک به پیروزی مقابل ایتالیا رقم بزند، یورو ۹۶ بود که زولا یک پنالتی از دست داد و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید و آلمان از گروهش صعود کرد و ایتالیا از صعود جا ماند و به خانه بازگشت.

یواخیم لوو باید راهی پیدا کند که این طلسم را بشکند. او باید در خاطرات غیرمرتبط مشترک دو ملت تغییر ایجاد کند. میکلر در این رابطه گفت :

“شما باید تیمتان را قانع کنید که برنامه ‌های شما جواب می ‌دهد و شما راه حل متفاوتی دارید. بنابراین حتی اگر پلن A جواب نداد، پلن B و C وجود داشته باشد. در طول جام جهانی ۲۰۱۴، آلمان می ‌دانست که می ‌تواند بازی را کنترل کند. اینکه تیمتان نقشی فعال در بازی داشته باشد، اهمیت بسیاری دارد و می ‌تواند روی جریان بازی تاثیر بگذارد. یک تیم شیطانی تنها در ذهن ما به وجود می آید.”

ولی اگر در جریان بازی ایتالیا از حریف خود پیش بیفتد، مطمئنأ ترس وجود آلمان ‌ها را فرا خواهد گرفت و تاریخ بازیهای دو تیم روی شانه‌ های آنها سنگینی خواهد کرد. ایتالیا به روشهای مختلف آنها را شکست داده. صبر کرده تا لحظه ی آخر حمله کند و گل بزند، در نیمه اول دو گل زده و دفاع کرده و . اگر آلمان می‌ خواهد امید‌هایش را زنده نگه دارد و هم قهرمان جهان و هم قهرمان اروپا باشد، باید گل اول را به ثمر برساند.

باید بنشینیم و جدال حساس ایتالیا آلمان در مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ را باهم ببینیم.

ایتالیا آلمان شاید مهمترین بازی این جام نام بگیرد و خیلی ها معتقدند که برنده این دیدار میتواند فاتح یورو شود.

ایتالیا آلمان در یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ فرانسه

کریس ووکس – گل دات کام

ترجمه : روزبه مهری

منبع : ورزش سه

—————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “چرا آلمان ها نمی توانند ایتالیا را ببرند ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط