پربازدید های جنگ های بزرگ تاریخمحور مقاومت

آغاز عملیات کوبنده ارتش سوریه در شمال لاذقیه

نقشه لاذقیه سوریه- نقشه شمال غربی سوریه- X نقشه سوریه در تیر 95 X نقشه سوریه X 14 ستاره X 14setare.com X ارتش سوریه X جیش الفتح X لاذقیه سوریه X ادلب سوریه X جبهه النصره X کنسبا سوریه X محور مقاومت

در حالی که عناصر تروریستی مسلح در شمال لاذقیه مواضع ارتش سوریه را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار می ‌دهند، ارتش و نیروهای هم پیمان آن عملیاتی را در این منطقه آغاز کرده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، ارتش سوریه برای بازپس گیری مناطق از دست داده طی یک هفته گذشته در شمال لاذقیه، نزدیک مرز ترکیه، عملیات جدیدی را در ۶ محور آغاز کرد.

آغاز عملیات کوبنده ارتش سوریه در شمال لاذقیه

ارتش سوریه برای بازپس گیری مناطق از دست داده طی یک هفته گذشته در شمال لاذقیه، نزدیک مرز ترکیه، عملیات جدیدی را در ۶ محور آغاز کرد.

منابع خبری سوری با اعلام این خبر تأکید کردند که ارتش سوریه تجهیزات نظامی نیز به این منطقه ارسال کرده است.

وبگاه خبری «المصدر» گزارش داد که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با پشتیبانی جنگنده ‌های سوری و روس به سوی مناطق و ارتفاعات اطراف شهرک «کنسبا» پیشروی کردند.

به گزارش این وبگاه، این نیروها پس از درگیری شدید با عناصر تروریستی جیش الفتح به سوی «قلعه شلف» واقع در جنوب کنسبا پیشروی داشتند.

برخی از منابع میدانی نیز اعلام کردند که این درگیری ها تا پس از کنسبا ادامه خواهد داشت و به مرزهای اداری ادلب و ترکیه خواهد رسید.

عناصر جیش الفتح چندی پیش به مواضع ارتش سوریه حمله کردند و نیروهای سوری مجبور شدند از چندین ارتفاع و منطقه مهم از جمله کنسبا عقب ‌نشینی کد.

منابع رسانه ای نیز تأکید دارند که جیش الفتح با کمبود نیروی انسانی مواجه است و شمار زیادی از عناصر خود را از جنوب حلب فراخوانده تا جبهه شمالی این استان را تقویت کند. ارتش سوریه نیز روز گذشته بر شاهراه «کاستیلو» سیطره آتشباری پیدا کرد و شمار زیادی از عناصر جیش الفتح را از پای درآورد.

گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» نیز خبر داد که عناصر تروریستی مسلح در شمال لاذقیه مواضع ارتش سوریه را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار داده ‌اند.

به گزارش این گروه، ارتش سوریه همچنین در محورهای «جبل الاکراد و الترکمان» نیز مواضع تروریستها را بمباران میکند.

در همین راستا، عناصر تروریستی چند روز پیش در محور جبل الترکمان حملات سنگینی را به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در حومه روستای «الصراف» انجام دادند و این روستا را اشغال کردند.

به همین دلیل ارتش سوریه گروهی از نیروهای ویژه خود را در گذرگاه مرزی «کسب» مستقر کرد؛ نیروهایی که مهارت‌ های ویژه ‌ای در نبردهای چریکی دارند و با استقرار در مناطق درگیری از پیشروی تروریست‌ ها جلوگیری کردند.

X سوریه X آخرین اخبار سوریه X ارتش سوریه X ارتش سوریه در حلب X الرقه سوریه X الطبقه سوریه X الباب سوریه X حلب سوریه X داعش در سوریه X نقشه سوریه X طرح فدرالی کردن سوریه X کردستان سوریه X نیروی هوایی سوریه X منبج سوریه X آخرین اخبار داعش X داعش X آزادسازی رقه از دست داعش X رقه سوریه X پیشروی ارتش سوریه X مناطق تحت کنترل نظام سوریه X حکومت سوریه X بشار اسد X مخالفان نظام سوریه X معارضین میانه رو سوریه X نیروهای دموکراتیک کرد سوریه X Syrian army attacks ISIS X ISIS X Raqqa rescue operation by the Syrian army from ISIS

منبع : فارس

——————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آغاز عملیات کوبنده ارتش سوریه در شمال لاذقیه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط