پربازدید های فوتبال ایران

آشنایی با لیگ فوتبال نروژ و تیم جدید سوشا

نروژ- پرچم نروژ-فوتبال نروژ-تیم ملی زنان و مردان نروژ-میوندالن-لیگ برتر فوتبال نروژ X لیگ دسته دوم نروژ X سوشا مکانی در نروژ X میوندالن نروژ X نروژ X آشنایی با تیم جدید سوشامکانی X آشنایی با لیگ فوتبال نروژ و تیم جدید سوشا

آشنایی با لیگ فوتبال نروژ و تیم جدید سوشا

لیگ برتر فوتبال نروژ معتبرترین لیگ فوتبال در کشور نروژ است که در ۱۹۳۱ میلادی تأسیس شده که از سال ۱۹۹۱ تاکنون با سیستم کنونی برگزار میشود. این لیگ از ۱۶ تیم که از سراسر کشور نروژ در آن شرکت می‌ کنند برگزار میشود.

باشگاه فوتبال روزنبورگ با ۲۲ قهرمانی پرافتخارترین تیم این سری مسابقات به حساب می‌ آید. روزنبرگ در اکثر مواقع نماینده فوتبال نروژ در پلی آف لیگ قهرمانان اروپا می باشد. از دیگر تیمهای مطرح این کشور میتوان به مولده اشاره کرد.

لیگ دسته اول فوتبال نروژ نیز پس از لیگ برتر فوتبال نروژ معتبرترین لیگ فوتبال در کشور نروژ است که در ۱۹۶۳ میلادی تأسیس شده که از سال ۲۰۰۵ تاکنون با سیستم کنونی در حال برگزار می ‌شود.

این لیگ نیز از ۱۶ تیم که از سراسر کشور نروژ در آن شرکت می ‌کنند برگزار می ‌شود.

از نکات جالب دیگر لیگ فوتبال نروژ اینکه همچون سایر کشورهای اسکاندیناوی به علت سرمای بسیار زیاد کشور نروژ و قرارگیری آن در نزدیکی قطب شمال، لیگ این کشور فقط در ۴ ماه گرم سال برگزار میگردد.

گفتنی است تیم جدید سوشا مکانی دروازه بان سابق پرسپولیس در لیگ دسته اول نروژ (زیر گروه لیگ اصلی فوتبال نروژ) حاضر می باشد.

عکسهای سوشا مکانی و - عکس-تصویر-سوشا مکانی X سوشا مکانی در نروژ X نروژ X میوندالن نروژ X لیگ دسته دوم نروژ X 14 ستاره X 14setare.com X مدت محرومیت سوشا مکانی

اف سی میوندالن نروژ تیم جدید سوشا مکانی در فصل گذشته در لیگ ۱۶ تیمی دسته اول نروژ در مکان ششم جدول قرار گرفت و نتوانست سهمی حضور در لیگ برتر نروژ را به دست آورد اما با سرمایه گذاری نسبتأ خوب در فصل جدید و جذب بازیکنان مختلف از جمله سوشا مکانی گلر ایرانی خود قصد صعود به سطح اول نروژ را داراست.

سوشا مکانی در روزهای اخیر با قراردادی دو ساله به تیم میوندالن نروژ پیوسته بود.

گفتنی است میوندالن تاکنون فقط دو بار توانسته در لیگ برتر نروژ صاحب رتبه دوم جدول شود و رتبه مهم دیگری نداشته است.

همچنین گفتنی است طبق آمار غیر رسمی، نروژ پنجمین کشور ثروتمند جهان است که بیشتر درآمد این کشور از طریق جذب توریست و گردشگری و همچنین منابع نفت گسترده دریای شمال می باشد.

——————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آشنایی با لیگ فوتبال نروژ و تیم جدید سوشا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط