پربازدید های اخبار بین المللمحور مقاومت

آزادی کامل فلوجه / هدف بعدی ارتش عراق ؟

نقشه عراق پس از آزادی فلوجه و رمادی-شرقاط-موصل-X عراق X ارتش عراق X داعش X آخرین اخبار عراق X آخرین اخبار داعش X موصل عراق X فلوجه عراق X الفلوجه X 14 ستاره X 14setare.com X عملیات آزادی فلوجه X حشدالشعبی X الحشدالشعبی

پس از آزادی کامل شهر فلوجه از دست تروریست های تکفیری-صهیونیستی داعش، این پرسش مطرح می شود که پس از فلوجه، هدف بعدی ارتش عراق کجاست ؟

به گزارش “۱۴ ستاره” به نقل از خبرگزاری فرانسه، بدون شک آزادی کامل شهر راهبردی فلوجه را میتوان دستاوردی بزرگ برای ارتش و نیروهای مردمی عراق و شکستی سنگین برای تروریست های داعش دانست.

اما اکنون که شهر فلوجه به طور کامل از دست تروریست های داعش آزاد شده است، بسیاری از کارشناسان سیاسی و نظامی این پرسش را مطرح میکنند که هدف بعدی ارتش عراق کدام شهر است؟

بدون شک هدف بعدی ارتش و نیروهای مردمی عراق آزادسازی شهر موصل از دست شورشیان است. اکنون با آزاد سازی شهر فلوجه، میتوان گفت که موصل به مقر اصلی شورشیان داعش تبدیل شده است.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران نظامی معتقدند که در صورت تسلط ارتش عراق بر شهر موصل، میتوان گفت که ضربه نهایی بر پیکره گروه داعش در عراق زده خواهد شد؛ گروهی که از ژوئن سال ۲۰۱۴ کنترل این شهر را در دست دارند.

اما نبرد موصل به مراتب بسیار مشکل تر از نبرد فلوجه، الرمادی و تکریت خواهد بود. اما آنچه که اکنون ذهن بسیاری از مردم عراق را به خود معطوف کرده این است که بعد از رهایی عراق از داعش، بازیگرهایی شروع به سهم خواهی در این کشور می کنند.

‘حیدر العبادی’ نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق در هفدهم ژوئن گذشته کنترل کامل شهر فلوجه را از حیث نظامی اعلام و گفته بود که فقط چند محله در این شهر هنوز تحت تصرف عناصر تروریستی داعش قرار داشت.

با آزادی دو محله ‘المعلمین و ‘جولان’ در بخش شمالی فلوجه به عنوان آخرین پناهگاه های داعش، عملا شهر فلوجه امروز (یکشنبه) آزاد شد.

عملیات فلوجه از ۲۳ ماه مه (۴ خرداد) گذشته آغاز شده بود.

فلوجه دومین شهر بزرگ استان الانبار در ۵۰ کیلومتری غرب بغداد مهمترین پایگاه راهبردی و اعتباری گروه های تروریستی در طول ۱۳ سال گذشته بوده است که بسیاری از عملیات تروریستی علیه پایتخت عراق در این شهر طراحی و اجرا می شد.

منبع : ایرنا

—————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آزادی کامل فلوجه / هدف بعدی ارتش عراق ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط