پربازدید های محور مقاومت

آزادی کامل شهر صقلاویه فلوجه

صقلاویه۳-فلوجه- ارتش عراق و نیروهای مردمی-حشد الشعبی و نیروهای اهل سنت-X صقلاویه X الصقلاویه X فلوجه X فلوجه عراق X عراق X حشدالشعبی X ارتش عراق X داعش X تروریست X 14setare.com X 14 ستاره X عملیات آزادی فلوجه

نیروهای عراقی در راستای عملیات آزادسازی «فلوجه»، در استان الانبار، شهر «صقلاویه» در شمال غربی فلوجه را به طور کامل از کنترل گروه تروریستی تکفیری «داعش» آزاد کردند.

به گزارش “۱۴ستاره“، نیروهای عراقی در راستای عملیات اصلی آزادسازی شهر «فلوجه»، در استان الانبار، صقلاویه را آزاد کرده و پرچم عراق را روی ساختمان‌های آن به اهتزاز درآوردند.

پایگاه خبری المدی پرس ضمن اعلام این خبر به نقل از یک منبع امنیتی عراقی نوشت: نیروهای عراقی با حمایت نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) در اولین ساعات بامداد دوشنبه (امروز) عملیات آزادسازی شهر الصقلاویه در راستای آزادسازی شهر فلوجه را آغاز کردند و در اولین گام موفق شدند، روستای «الشیحه» را آزاد و با ادامه پیشروی به سمت الصقلاویه، این شهر را به طور کامل آزاد کنند.

به گفته این منبع نظامی عراقی این نیروها در ادامه از محور شمالی الصقلاویه درحال پیشروی به سمت فلوجه هستند که در ۶۲ کیلومتری غرب بغداد قرار دارد و براساس جدیدترین گزارش‌ها هم اکنون کنترل بزرگراه بین‌المللی که از این منطقه عبور می‌کند، را به دست گرفته‌ و منطقه «البو شجل» را از سیطره داعش آزاد کرده‌اند.

شورای شهر فلوجه با اعلام اینکه عملیات آزادسازی این شهر تحت عنوان «درهم شکستن تروریسم» از ساعات اولیه صبح دوشنبه (امروز) از سه محور جنوبی از منطقه النعیمی و شمالی منطقه السجر و شرقی از سمت شهر الکرمه توسط نیروهای عراقی آغاز شده، افشا کردند: هم اکنون از عناصر داعش تنها ۶۰۰ تروریست در شهر باقی مانده است.

فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه نیز در سخنانی تصریح کرد: درحالی طی نبردهای امروز ۵۰ تروریست داعشی کشته شدند که نیروهای عراقی با دفع دو حمله انتحاری عناصر داعش، تا حوالی محله «شهداء»، در جنوب شرقی فلوجه پیشروی کردند.

به گفته این منبع ارشد امنیتی عراقی همزمان با پیشروی نیروهای عراقی تا حوالی محله الشهداء، دیگر یگان ‌های عراقی نیز در حمله‌ای برق‌آسا عناصر داعش در منطقه «المزرعه»، در شرق فلوجه را غافلگیر کردند.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: به موازات آغاز عملیات نیروهای عراقی به فلوجه، صدها خانوار قرار گرفته در مناطق درگیری و محورهای عملیاتی توسط نیروهای امنیتی عراقی به مناطق امن منتقل شدند.

جدیدترین اخبار تاکید میکند که نیروهای عراقی درحالی به پیشروی در منطقه مرزعه ادامه میدهند که به سنگرها و خاکریزهای داعشی‌ ها در این منطقه رسیده و با از پیش رو برداشتن این موانع تلاش دارند، پیشروی خود به سمت مرکز شهر را ادامه ‌دهند.

به این ترتیب علاوه بر سه محور قبل، حمله به مرکز شهر فلوجه هم اکنون از محور المزرعه با هدف در دست گرفتن کنترل جاده قدیم فلوجه آغاز شده است.

گروه تروریستی تکفیری «داعش» ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی شهر فلوجه را به همراه شمار زیادی از شهرها، شهرک‌ ها و روستاهای الانبار، در غرب عراق تصرف کرد.

منبع: فارس

——————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آزادی کامل شهر صقلاویه فلوجه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.