پربازدید های اخبار بین الملل

نظرسنجی / هیلاری و ترامپ؛ بد و بدتر !

X هیلاری کلینتون X دونالد ترامپ X ترامپ X کلینتون X 14setare.com X 14 ستاره X آمریکا X انتخابات ریاست جمهوری آمریکا X Donald Trump X Hillary Clinton X America's presidential election X Donald John Trump X ریاست جمهوری آمریکا-هیلاری ترامپ-ترامپ هیلاری-نامزد-کاندیدا-زن آمریکایی-

شبکه آمریکایی سی ان ان بر اساس نظرسنجی مردمی، رییس جمهور آینده آمریکا را معرفی کرد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، سی ان ان در خبر اعلام کرد، بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۴۷ درصد مردم آمریکا به کلینتون و ۴۲ درصد به ترامپ رای خواهند داد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ انتخاب بین بد و بدتر

واشنگتن پست گزارش داد :

انتخاب بین بد و بدتر؛ مصطلح ترین عبارتی است که مردم آمریکا در مورد دو نامزد تقریبأ مشخص شده انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیان می کنند.

در این گزارش به قلم “کارن تومولتی” آمده است :

مهیج ترین دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری در حافظه تاریخی آمریکا رو به اتمام است و دو حزب اصلی شرکت کننده در انتخابات تقریبا نامزدهایشان را معین کرده اند، اما بجاست اذعان کنیم مردم ما هنوز حیران و سر درگم اند.

هرچقدر به زمان رای گیری مرحله نهایی انتخابات نزدیک می شویم مردم هنوز با بله گفتن به هریک از دو نامزد مشکل دارند.

مصاحبه ای که با مردم در دهها ایالت در سرتاسر کشور انجام شده است از شهرهای کوچک و به شدت سفید پوست نشین ایالت ایندیانا گرفته تا مناطق سیاه پوست نشین در شارلوت و یا جوامع خلوت در حومه ویرجینیا تا شهرکهای مسلمان نشین در حومه لاس وگاس و نیوجرسی ، رأی دهندگان عمدتأ از اینکه نمی توانند به یکی از این دو نامزد رای بدهند صحبت می کردند و هیچ امتیاز مثبتی را برای هیچ یک مترتب نمی دانستند.

عبارتی که در این مصاحبه ها بیش از هر جمله دیگری از زبان مردم شنیده میشد، این بود: “یکی از یکی بدتر”.

این یعنی اینکه “دونالد ترامپ” نامزد جمهوریخواهان و “هیلاری کلینتون” نامزد دموکرات ها میزان محبوبیتشان در مقایسه با نامزدهایی که دو حزب از آغاز نظر سنجی ها معرفی کرده بودند به مراتب کمتر و کمتر شده است.

رئیس جمهور شدن ترامپ ؛ این غیر خودی بی پروا که تمام تشکیلات جمهوریخواهان را بی رحمانه ذبح کرده است؛ فقط برای شماری از افرادی که در دور مقدماتی انتخابات به او رای دادند خبر خوشحال کننده ای خواهد بود.

ترامپ از پارسال که خبر نامزدی اش را اعلام کرد تا این هفته به لطف وفور سخنان پرخاشگرانه اش توانسته است در گود رقابت باقی بماند. شاید یک دلیل آن این باشد که او داشت برای هیات انتخاب کننده ای بازی میکرد که جمهوریخواه بودند و در میدانی می دوید که مملو از جمعیت بود .
اما حال که او موفق شده است نام خود را بر بالای برگه رای ببیند؛ اوضاع قدری فرق کرده است.

حتی هواداران ترامپ هم مضطرب اند و می گویند که رفتارهایی که این اواخر از او سر می زد، در شأن یک رئیس جمهور نیست. به خصوص حمله شدیداللحن ترامپ به “گونزالو کورییل” قاضی آمریکایی مسئول رسیدگی به یک پرونده کلاهبرداری در یک دادگاه مدنی که دانشگاه ترامپ هم درگیر آن است تشویش خاطر این هواداران را مضاعف کرده است.

اما دیدگاه های مردم در مورد کلینتون برعکس است. مردم هرچقدر شخصیت دونالد ترامپ برایشان گنگ و ناشناخته است برعکس تصور می کنند که در مورد کلینتون همه چیز را میدانند و او را خوب می شناسند.

کلینتون هم انتخابات مقدماتی را برده است و از آن روحیه گرفته است.

او درون حزب خود، از رقیبی برده است که توانست همه نکات منفی وضعیت جاری او را به خوبی ترسیم کند و او را تخریب نماید.

در برهه ای که آمریکایی ها خواهان تغییر هستند و از اوضاع جاری خسته شده اند، آیا یک نامزد به غایت خودی که از یک نسل قبل بر صحنه سیاست ملی تکیه زده است این قدرت را دارد که دلسردی ایجاد شده اطراف خود را در هم بکوبد؟ در صدر این موضوعات مسئله “ایمیل” های شخصی کلینتون قرار دارد که مربوط به دورانی است که او وزیر خارجه آمریکا بود. این مسائل به نوبه خود این ابهام را ایجاد کرده که آیا او قابل اعتماد است؟

“تیم اسپندال” یک شهروند دمکرات که برای انتخابات ثبت نام کرده اما هنوز تصمیم نگرفته است در ماه نوامبر به چه کسی رای خواهد داد می گوید :

“این یک نمایش دلقک بازی است”.

از گفت و گوهایی که در سراسر کشور با رای دهندگان انجام گرفته است اینگونه مستفاد میشود که مردم از مسائل شخصی مبتلا به ترامپ و کلینتون عصبانی اند اما این ضعف ها و کاستی ها باعث سلب صلاحیت آنها نیست اما به هر روی آرامش قبل از توفان برای یک مبارزه پرتنش و کریه و نامطبوع پیش روست.

در مرحله جدید از مبارزه انتخاباتی ترامپ و کلینتون، هردو به احتمال قوی مترصد آن خواهند بود که با حملات پرخاشگرانه به یکدیگر نظر موافق هوادارانشان را جلب نمایند ضمن آنکه هریک سعی خواهند کرد با به یقین رساندن شک و گمان رای دهندگان نسبت به کاندیدای دیگر؛ آنها را به سمت خود جلب کنند.

نظرسنجی ها نشان داده است که فقط حدود یک چهارم مردم معتقدند که کشور آمریکا در مسیر صحیح حرکت میکند.

برای اقلیت های قومی به خصوص امسال چندان همانند سال ۲۰۰۸ خوشایند نخواهد بود. ۲۰۰۸ سالی بود که “باراک اوباما” سناتور سیاه پوست را به مقام اولین رییس جمهور سیاه پوست آمریکا رساند.

از نظر بسیاری از رنگین پوستان؛ ترامپ امکان دارد اهداف جدیدی را دنبال کند. پیشنهاد او در مورد دیوار کشیدن در طول مرزهای آمریکا با مکزیک و ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به کشور، عاری از خطر نخواهد بود .

نظرسنجی های فعلی نشان داده است که این انتخابات رقابتی سفت و سخت خواهد بود.

ترامپ به عنوان نقطه قوت نامزدی خود ادعا میکند که نامزدی اش باعث شده است تا آمار انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه از همه لحاظ رکورد شکن باشد. او پیش بینی میکند که می تواند رای دهندگان را به پای صندوقهای رای بکشاند و آراء ایالتهای مختلفی را که به طور معمول خارج از حیطه محافظه کاران بوده است را به سمت این حزب جذب کند.

در مسجد شهر ‘ساوت برانزویک’ South Brunswick نمازگزاران می گویند که یک حزب مهم سیاسی خود را آماده میکند فردی را برای ریاست جمهوری معرفی کند که مردم را فقط به جرم دین شان موقتأ از ورود به داخل خاک آمریکا منع میکند.

“نوران شهاده” ۲۱ ساله فارغ التحصیل دانشگاه راتگرز می گوید :

“هرکسی؛ به جز ترامپ”.

وی شرح می دهد :

“هیلاری کلینتون انتخاب اصلح من نیست اما ما متوجه خطر بزرگی که با آمدن ترامپ متوجه ماست؛ هستیم”.

منبع : ایرنا

——————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “نظرسنجی / هیلاری و ترامپ؛ بد و بدتر !”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.