پربازدید های محور مقاومت

آخرین تحولات میدانی حلب پس از رفع محاصره

سوریه؛ آخرین نقشه از وضعیت میدانی شهر حلب پس از شکستن محاصره و ایجاد فاصل ۲٫۵ کیلومتری توسط تروریست ها - X حلب سوریه- آخرین نقشه حلب سوریه- ارتش سوریه در حلب- آخرین اخبار حلب- اللیرمون حلب سوریه- راموسه حلب- جدیدترین نقشه حلب- در حلب سوریه چه خبر است ؟- 14 ستاره- جیش الفتح- جیش الاسلام- ارتش آزاد سوریه- جبهه فتح الشام- جبهه مقاومت در برابر داعش و اسرائیل- حزب الله لبنان- گروه تروریستی حرکه نورالدین زنگی- حرکت النجباء عراق- شکست محاصره حلب توسط تروریستها- آخرین خبر از شکست محاصره شهر حلب توسط جیش الفتحX ارتش سوریهX روسیهX نیروی هوایی روسیهX مستشاران نظامی ایران در سوریه- آخرین تحولات میدانی حلب در 17 مرداد 95- 14setare.com- العامریه حلب

طراحی شش مرحله عملیات برای شکست محاصره حلب، حمایت‌ اطلاعاتی رزم ‌ناوهای آمریکا در مدیترانه از جیش الفتح در جنوب حلب و شایعه فرار افسرانی غربی از شرق حلب از جمله تحولات جنوب حلب است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، پس از عملیات موفق ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در شمال و غرب شهر حلب و محاصره شدن شهر، عناصر تروریستی حملات سنگینی را برای شکست محاصره همقطارانشان از محور شمالی شهر آغاز کردند اما با متحمل شدن تلفات جانی و مالی فراوان مجبور به توقف حملات شدند.

آخرین تحولات میدانی سوریه پس از محاصره شرق شهر حلب و پس از آن شکست محاصره

پس از عملیات موفق ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در شمال و غرب شهر حلب و محاصره شدن شهر، عناصر تروریستی حملات سنگینی را برای شکست محاصره همقطارانشان از محور شمالی شهر آغاز کردند اما با متحمل شدن تلفات جانی و مالی فراوان مجبور به توقف حملات شدند.

گروه های عضو جیش الفتح که پیشتر به دلیل اختلافات داخلی همدیگر را هدف قرار می دادند، در ادامه با حمایت همه جانبه اتاق عملیات غربی-عربی-اسرائیلی در قالب ۲۲ گروه متحد شدند و حملات را از محور جنوب غرب شهر حلب آغاز کردند.

گروه های تروریستی در یک هفته گذشته موفق شدند در پنج مرحله عملیات، روستای راهبردی المشرفه، مدرسه الحکمه، مجتمع ۱۰۷۰، ارتفاعات موته و احد را اشغال کنند اما در مجموع این ۵ عملیات، تلاش آنها برای شکست محاصره به نتیجه نرسید.

تحولات میدانی نشان میر‌دهد جیش الفتح (به خصوص جفش یا جبهه فتح الشام یا همان جبهه النصره سابق) با حمایت افسران غربی ۶ مرحله عملیات را برای شکست محاصره همرزمانشان در جنوب غرب شهر حلب تدارک دیده بودند که در مرحله ششم ( عصر شنبه) توانستند دامنه درگیری ‌ها را به دانشکده ‌های نظامی توپخانه، نظامی و فنی هوایی بکشانند و به منطقه راهبردی الراموسه (آخرین خط دفاعی) نزدیک شوند.

عناصر تروریستی صبح یکشنبه در پایان مرحله ششم عملیات توانستند با ایجاد برخی معبرهای باریک به شرق شهر حلب نفوذ کنند اما همچنان زیر آتش سنگین توپخانه ارتش سوریه و نیروهای مقاومت هستند.

برخلاف اخبار منتشر شده، محاصره تروریست ‌ها در شرق شهر حلب شکسته نشده و همرزمان آنها فقط توانستند به صورت محدود به منطقه نفوذ کنند.

براساس این گزارش، عناصر تروریستی همچنان این امکان را ندارند که با امنیت کامل به منطقه الراموسه و شرق شهر حلب نفوذ کنند و این منطقه زیر آتش سنگین توپخانه نیروهای مقاومت است.

نمایی از محله مسکونی راموسه حلب

به گزارش گروه بین‌ الملل فارس، صبح، ظهر و بعدازظهر یکشنبه حملات جنگده‌ های سوری و روسی و حملات توپخانه ‌ای و موشکی جبهه مقاومت چندین برابر شد اما ساعاتی قبل از غروب آفتاب تعداد این حملات کاهش یافت.

جنگنده های روسی، سوری مواضع تروریست ‌ها را به شدت در شمال و غرب الراموسه، دانشکده های نظامی و شرق منطقه العامریه زیر نظر دارند و هر تحرکی را منهدم میکنند.

نیروهای جبهه مقاومت، نیروهای مردمی و ارتش سوریه به همراه یگان‌ های تازه نفس اعزامی در مناطق مختلف مسقر شده ‌اند و خود را برای بازپسگیری مناطق آماده میکنند. نیروهای سوری و مقاومت در شمال و غرب منطقه الراموسه با تروریست ‌ها درگیر هستند. در عین حال تروریست ها با حمایت حامیان فرامنطقه ‌ای خود پیش بینی ‌ها و تدارک لازم برای ادامه درگیری ‌ها را انجام داده ‌اند.

برخلاف ادعای رسانه‌ های حامی تروریست ‌ها، جنوب و شرق منطقه راهبردی الراموسه همچنان تحت کنترل نیروهای سوری و جبهه مقاومت است اما با این حال روز یکشنبه منابع سوری شایعه‌ای را مطرح کرده ‌اند که محتوای آن نشان می ‌دهد برخی عناصر که گفته میشود افسران ترکیه‌ ای و غربی که در شرق حلب محاصره بوده ‌اند، ممکن است از معبر نظامی که جیش الفتح در راموسه باز کرد، خارج شده باشند.

هیچ منبع رسمی، این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

۶۰۰ کشته از جیش الفتح طی یک هفته گذشته

به گزارش “۱۴ ستاره“، براساس آخرین آمارها در یک هفته گذشته در محور جنوب غرب شهر حلب حداقل ۶۰۰ تن از تروریست ها کشته و صدها تن دیگر نیز زخمی شده اند.

۸۱ نفر از تروریست‌ ها که با خودروهای انتحاری درصدد نفوذ به مناطق تت کنترل نیروهای سوری و مقاومت بودند هدف قرار گرفته شدند کشته شده‌ اند.

بر اساس این گزارش تعداد تروریست ‌ها تا مرحله دوم عملیات حدود ۴ هزار نفر بود اما با فراخوان سراسری تعداد آنها چند برابر شد.

اطلاعات رزمناوهای آمریکا در مدیترانه در اختیار جیش الفتح در حلب

در حالی که برخی رسانه ‌ها و سران دولت‌ های غربی از جمله رئیس جمهور آمریکا در تلاش هستند تصویری مظلومانه از تروریست‌ ها به افکار عمومی ارائه دهند و آنها را بی ‌دفاع معرفی کنند، رصد نیروهای اطلاعاتی محور مقاومت از واقعیت های دیگری پرده برداری میکند.

رصدهای اطلاعاتی نیروهای مقاومت نشان می ‌دهد تروریست‌ ها علاوه بر اینکه در میدان نبرد و اتاق عملیات از حمایت افسران غربی برخوردار هستند حتی از طریق رزمناوهای کشورهای غربی در دریای مدیترانه نیز پشتیبانی می شوند.

رزم ناوهای کشورهای غربی لحظه به لحظه اطلاعات و تحرکات نیروهای مقاومت را در اختیار تروریستها قرار می ‌دهند و آنها با توجه به این شناسایی ‌ها عملیات‌ها را ادامه می دهند.

آخرین خبرها حاکیست حامیان فرامنطقه ای تروریست ‌ها از طریق متحدان خود، صدها موشک ضد زره تاو در اختیار گروه ‌های تروریستی گذاشته ‌اند اما با وجود این جنگ نابرابر باز هم به اهداف خود دست نیافته اند.

اعضای جیش الفتح در حالی با موشک ‌های چند میلیون دلاری درصدد شکست محاصره نیروهای خود در شهر حلب هستند که رزمندگان حزب الله با کمترین امکانات شجاعانه در میدان نبرد مقاومت می‌کنند.

یک منبع میدانی در گفت‌ وگو با گروه بین‌ الملل فارس گفت :

رزمندگان مقاومت با مهارت ‌های خاص و تاکتیک‌ های مختلف توان مقابله با تروریست های تا دندان مسلح را دارند و ایمان سلاح واقعی حزب الله است.

ارتش سوریه، نیروهای مقاومت حزب الله لبنان، مقاومت های اسلامی عراق از جمله حرکه النجباء، مستشاران ایرانی (سپاه و ارتش)، نیروهای دفاع ملی و نیروهای مردمی نبل و الزهرا در عملیات شهر حلب حضور دارند.

سوریه؛ آخرین نقشه از وضعیت میدانی شهر حلب پس از شکستن محاصره و ایجاد فاصل ۲٫۵ کیلومتری توسط تروریست ها - X حلب سوریه- آخرین نقشه حلب سوریه- ارتش سوریه در حلب- آخرین اخبار حلب- اللیرمون حلب سوریه- راموسه حلب- جدیدترین نقشه حلب- در حلب سوریه چه خبر است ؟- 14 ستاره- جیش الفتح- جیش الاسلام- ارتش آزاد سوریه- جبهه فتح الشام- جبهه مقاومت در برابر داعش و اسرائیل- حزب الله لبنان- گروه تروریستی حرکه نورالدین زنگی- حرکت النجباء عراق- شکست محاصره حلب توسط تروریستها- آخرین خبر از شکست محاصره شهر حلب توسط جیش الفتحX ارتش سوریهX روسیهX نیروی هوایی روسیهX مستشاران نظامی ایران در سوریه- آخرین تحولات میدانی حلب در 17 مرداد 95- 14setare.com- العامریه حلب

منبع : فارس

—————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “آخرین تحولات میدانی حلب پس از رفع محاصره”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.